Poszukiwany Patryk D. postanowił spektakularnie “oddać się w ręce policji”

Komunikat KPP w Olecku:

 

Oleccy policjanci ustalili i zatrzymali 21-latka podejrzanego o rozbój. Patryk D. napadł na 36 letniego mieszkańca olecka zabierając  pokrzywdzonemu wieże muzyczną, i inne przedmioty. Sprawca był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.


7 grudnia br. około godz. 18,00 , w Olecku przy ul. Kasprowicza  młody mężczyzna wtargnął do mieszkania a następnie pobił 36 letniego właściciela  zabierając mu wieżę muzyczną oraz inne przedmioty na łącznią kwotę 1900zł. Wezwani na miejsce policjanci ustalili dane sprawcy i jeszcze tego samego dnia zatrzymali Patryka D. osadzając go w policyjnym areszcie oraz odzyskując część skradzionych przedmiotów. Okazała się wtedy, że  jest on również poszukiwany za kradzież roweru w czerwcu br. na terenie Olecka. Wczoraj Sąd Rejonowy w Olecku na podstawie zebranych  przez  policjantów materiałów, na wniosek prokuratora za dokonanie rozboju zastosował wobec Patryka D. tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Grozi mu teraz kara do 12 lat więzienia.

 

KOMENTARZ REDAKCJI: Dzięki oleckiej policji mamy poczucie, że nasze miasto to wielka metropolia. Od czerwca policja poszukiwała Patryka D. za kradzież roweru i niestety nie znalazła. Przepadł w licznych wąskich uliczkach, ciemnych bramach i zaułkach i nijak go znaleźć nie można było. Na szczęście w Olecku przestępcy sami się odnajdują. Patryk D. nie bardzo wiedział jak “się ujawnić” i zamiast udać się do najbliższej komendy policji postanowił spektakularnie o sobie przypomnieć. Wypada tylko mieć nadzieję, że sąd nie potraktuje tego jako okoliczności łagodzącej i nie zasądzi na przykład kary w zawieszeniu lub 2 lat bezwzględnego więzienia. 

Komentarze
Więcej w napad, Olecko, Patryk D.
Policja zaprasza na debatę społeczną na temat bezpieczeństwa

Starostwo Powiatowe w Olecku i Komenda Powiatowa Policji w Olecku zapraszają na debatę społeczną poświęconą współpracy Samorządów Lokalnych, Mieszkańców i Policji...

Zamknij