“Potęgowa” miejscem kultury, AGT do remontu i amfiteatr – ambitne plany ROK-u

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o tym, że klub “Potęgowa” jest do wzięcia. Dziś wiemy, że chętni są, złożyli oferty i już wkrótce konkurs zostanie rozstrzygnięty. Jak podkreśla Radosław Skrodzki z Regionalnego Ośrodka Kultury wymagania nie są zbyt wygórowane, ale ważne by w nowej “Potęgowej” mogli się w przyszłości spotkać widzowie np. “Sztamy” i by odbywały się tam eventy kulturalne. – Chcemy także z przyszłym najemcą ustalić, że gdy na górze grany jest spektakl teatralny, to na dole w tym czasie nie ma dyskoteki – dodaje Radosław Skrodzki.

 

Budynek Teatru AGT wymaga jednak dość pilnego remontu. – To jest nasz priorytet i priorytet władz miejskich – zapewnia Skrodzki – będziemy składać wnioski o dofinansowanie nie tylko remontu, ale i rozbudowy naszego starego budynku. Projekt, którym dysponujemy już od 2 lat zakłada “wydłużenie” sali teatralnej, zbudowanie nowego wejścia od strony, gdzie obecnie znajdują się te nieszczęsne kruszące się betonowe tarasy. To naprawdę bardzo piękny i ciekawy projekt i mam nadzieję, że uda się pozyskać na to w tym roku pieniądze.


Ale remont teatru AGT to nie jedyny ambitny budowlany projekt Regionalnego Ośrodka Kultury. – Cały czas staramy się także o amfiteatr z prawdziwego zdarzenia. To drugi z naszych priorytetów i mam nadzieję, że już wkrótce uda się nam wyremontować AGT i Olecko doczeka się profesjonalnego amfiteatru. Mam potwierdzenie i do Burmistrza i od radnych, że oni nas w tych staraniach wspierają. Oby w końcu się udało – dodaje na zakończenie rozmowy Radosław Skrodzki.

 

Trzymamy kciuki za za projekty Regionalnego Ośrodka Kultury i liczymy, że uda się w tym roku pozyskać potrzebne pieniądze, tym bardziej że budynek AGT już od dłuższego czasu wymaga porządnego remontu.

 

Komentarze
Więcej w AGT, amfiteatr, kultura, Olecko, Potęgowa
Noc z “Nimfomanką”, klocki Lego i 12 lat zniewolenia. Weekend w kinie Mazur

Oleckich kinomanów czeka w najbliższy weekend nie lada wyzwanie - całonocny seans "Nimfomanki" Larsa Von Triera. Zaopatrzcie się w drobny...

Zamknij