Przyjąć, poprawić, odrzucić. Radni będą dyskutować na temat Strategii Rozwoju Miasta

W najbliższy piątek 13 września 2013 r. radni z Komisji Planowania, Budżetu i Gospodarki Rady Miejskiej w Olecku zajmą się omówieniem i analizą Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Olecko na lata 2013 – 2023.

 

O Strategii pisaliśmy już wiele razy. Dokument, który na zlecenie władz miejskich został przygotowany przez firmę zewnętrzną delikatnie mówiąc pozostawia wiele do życzenia. W przedstawionym radnym kształcie w żaden sposób nie powinien zostać zaakceptowany. Jak jednak będzie, przekonamy się w piątek. Radni będą dyskutować, poprawiać i głosować. Mogą albo przyjąć dokument w całości lub z niewielkimi poprawkami albo zmienić go w sposób zasadniczy, albo stworzyć od podstaw. To ostatnie rozwiązanie wydaje się najbardziej słuszne, gdyż tak jak nie da się zredagować źle napisanej książki, tak też z pewnością niemożliwe jest poprawnie dokumentu, który powstał w wyniku błędnie przyjętej metodologii. Problem w tym, że źle napisana książka zazwyczaj nie ujrzy światła dziennego, a strategia może nam “obowiązywać” prze kolejne lata.

 

Wstęp na posiedzenie komisji, tak samo jak na sesje Rady Miejskiej jest wolny. Każdy obywatel miasta ma prawo uczestniczyć w obradach komisji. Do czego serdecznie w piątek zachęcamy.

Komentarze
Więcej w Budżetu i Gospodarki Rady Miejskiej, Komisja Planowania, Olecko, radni, Strategia Rozwoju Miasta
Pokłosie plenerów malarskich. Wernisaż w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

W najbliższy piątek 13 września 2013 r. w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa zagości nowa wystawa. Tym razem zaprezentujemy...

Zamknij