Radni odrzucili wniosek o wygaszenie mandatu Burmistrza Olecka

W dniu dzisiejszym 27 listopada 2015 Rada Miejska głosowała nad wnioskiem o wygaszenie mandatu Burmistrzowi Olecka Wacławowi Olszewskiemu, któremu CBA zarzuciło naruszenie tak zwanej ustawy antykorupcyjnej w związku z pełnieniem przez niego od 2010 roku funkcji Prezesa Koła Łowieckie “Sarna” w Olecku. 

 

Jeszcze chyba nigdy w historii obrady Rady Miejskiej nie cieszyły się aż tak dużym zainteresowaniem lokalnych mediów. Na sali obecni byli m.in. przedstawiciele Radia i TV Olsztyn. Można tylko żałować, że inne, ważniejsze z punktu widzenia miasta sprawy nie wywołują aż takiego medialnego poruszenia.

 

Radni wniosek odrzucili. Ale nie jednomyślnie – 6 radnych głosowało za przyjęciem uchwały, a 15 przeciw. W tej sytuacji dalsze decyzje należą do wojewody. Do sprawy jeszcze na pewno wrócimy,

Sesja Rady Miejskiej w Olecku

Burmistrz Olecka Wacław Olszewski

Poniżej możecie obejrzeć fragment sesji Rady Miejskiej dotyczący wniosku o wygaszenie mandatu Burmistrza jak i samo głosowanie.

Komentarze
Więcej w Burmistrz Olecka, CBA, Olecko, Rada Miejska, Sarna, ustawa antykorupcyjna
Sztuka Jadalna – relacja, zdjęcia, film, panorama

W ubiegłą sobotę w Galerii Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa miał miejsce wernisaż wystawy "Sztuka Jadalna" autorstwa Barbary Sójki (Walickiej)...

Zamknij