Rajd Polski w Olecku. Już w piątek

Ratusz informuje:

Jeden z odcinków tegorocznego Rajdu Polski zostanie rozegrany na terenie gminy Olecko. Mało tego, kierowcy wyścigowych aut będą napełniać zbiorniki na Placu Wolności, gdzie przygotowana zostanie strefa tankowania. Impreza odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 30 czerwca.

Zgodnie z planem, kierowcy mogą zjeżdżać na Plac Wolności w godzinach 9:30 – 11:30  i 15:45 – 18.00. W związku z tym w godzinach 7:00 – 19:00 obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu (patrz mapa).

Warto przypomnieć, że na terenie gmin Olecko i Świętajno wyznaczony został odcinek rajdu o łącznej długości 21,14 km. Najlepsi kierowcy będą mknąć po lokalnych drogach o nawierzchni asfaltowej i szutrowej. Organizatorzy wyznaczyli kilka stref kibica – warto  zapoznać się z nimi wcześniej, gdyż zainteresowanie rajdem jest ogromne. Warto też wziąć pod uwagę zmianę organizacji ruchu i zamknięcie dróg na kilku odcinkach. Utrudnienia są konieczne ze względu na bezpieczeństwo, zarówno zawodników, jak i widzów.

Na terenie powiatu oleckiego jest wyznaczony również odcinek rajdu przez gminę Wieliczki.

Komentarze
Więcej w Olecko, Rajd Polski
Mazowsze gwiazdą XX Jubileuszowych Mazurskich Spotkań z Folklorem

Regionalny Ośrodek Kultury "Mazury Garbate" w Olecku zaprasza na XX Jubileuszowe Mazurskie Spotkania z Folklorem. 15 lipca 2017 roku o godz....

Zamknij