Rosjanin – łapówkarz i zwolennik jesiennych kąpieli. Policyjne komunikaty

Komunikaty KPP w Olecku:

 

Przekroczył dozwoloną prędkość, a za odstąpienie od wymierzeni kary chciał wręczyć policjantom pieniądze

 

Do policyjnego aresztu trafił 37-letni obywatel Rosji, który przekroczył dozwoloną prędkość, a za odstąpienie od wymierzenia karny chciał wręczyć funkcjonariuszom 100 zł łapówki.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie on w trybie przyspieszonym doprowadzony do sądu i usłyszy wyrok.

 

W czwartek 24 października 2014 r. po godz. 17 w miejscowości Stożne w powiecie oleckim funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem, który przekroczył dozwoloną prędkości. Po wylegitymowaniu okazał się to być Ivan L., obywatel Rosji. Policjanci za popełnione wykroczenie nałożyli  na mężczyznę mandat karny w wysokości 200 zł. 37-latek oświadczył jednak, że jest to za wysoka kwota i woli tłumaczyć się przed Sądem. Wtedy funkcjonariusze poinformowali go, że zgodnie z obowiązującym prawem zostanie zatrzymany i doprowadzony do sądu. Na to obywatel Rosji wyjął z kieszeni spodni dwa banknoty 50 zł i  chciał je wręczyć policjantom mówiąc, że są to pieniądze na prezenty bez wypisywania mandatu.

 

W związku z próbą wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej Ivan. L. trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu i usłyszy wyrok. 

 

Zwolennik jesiennych kąpieli zatrzymany z kradzionymi kablami

 

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 48 m linii średniego napięcia. Jak ustalili policjanci skradziony kabel pochodził z terenu miasta Olecka, gdzie wykonywane są prace podłączania  przedmiotowej instalacji. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

  

W miniony wtorek w Olecku na ul. Plac Wolności podczas patrolowania miasta policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego zauważyli trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Jeden z nich niósł jutowy worek, a na widok radiowozu zaczął uciekać.  Policjanci udali się w pościg za mężczyzną, który chcąc uniknąć zatrzymania wbiegł do rzeki, a następnie uciekł w pobliskie zabudowania, porzucając po drodze swój bagaż. Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmiotowy worek, w którym znajdowały się kable i piłka do metalu, a następnie przystąpili do penetracji miasta w poszukiwaniu “właściciela” porzuconego worka. W wyniku podjętych działań dokonali zatrzymania mężczyzny, który nieskutecznie próbował uniknąć kontaktu z funkcjonariuszami. Uciekającym zwolennikiem jesiennych kąpieli w rzece okazał się 18-letni Paweł A., który przyznał się do kradzieży porzuconych rzeczy i trafił do policyjnego aresztu.


Podczas wykonywania czynności oleccy kryminalni ustalili, iż Paweł A. nie działał sam.  Do policyjnej celi trafił również 18-letni Patryk S. 


Mężczyźni przyznali, że w Olecku z ul. Zamkowej dokonali kradzieży kabla elektrycznego po czym ukryli go w centrum miasta. Paweł S. partiami przenosił łup do swojej piwnicy gdzie, zdejmował z niego izolację a otrzymaną miedź sprzedawał w punkcie skupu złomu.


Wartość skradzionego mienia oszacowana na blisko 1500 zł. Teraz mężczyźni odpowiedzą za kradzież. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności 

Komentarze
Więcej w Interwencje, Kradzieże, Olecko, Policja
“Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI w” – spotkanie ze Stanisławem Tołwińskim

Stanisław TOŁWIŃSKI - Prezes Aeroklubu Krainy Jezior oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Olecku zapraszają na multimedialną prezentację "Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI...

Zamknij