Rusza XXI edycja “Gratki dla nastolatka”. Przyjmowane są już zgłoszenia. Przesłuchanie wstępne – 15 marca

Regionalny Ośrodek Kultury “Mazury Garbate” w Olecku zaprasza do udziału w XXI edycji konkursu piosenki “Gratka dla nastolatka”.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i średnich powiatu oleckiego, a odbywać się będzie w trzech kategoriach wiekowych: (I kategoria: klasy I-IV , II kategoria: klasy V-VI oraz I-II gimnazjum, III kategoria: klasa III gimnazjum i szkoły średnie). 

Wstępne przesłuchania do konkursu odbędą się w dniu 15.03.2017 r. o godz. 15:00 w sali widowiskowej ROK „MG”. Zgłoszenia: do dnia 10 marca 2017 r. – Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”, Plac Wolności 22, pokój nr 14, tel. (87) 520 20 59, mail: rok@przystanek.pl Uwaga! Biorący udział w  konkursie winien posiadać półplaybeck śpiewanego utworu lub akompaniament. Zakres konkursu –  repertuar dostosowany do wieku wykonawcy, wyłącznie w języku polskim.

Spośród wszystkich zgłoszonych w drodze eliminacji do koncertu finałowego dopuszczonych zostanie 15 uczestników. Eliminacje odbędą się w dniu 11 kwietnia 2017 r. o godz. 17:00. Osoby, które zajęły miejsca 1, 2, 3 w poprzedniej edycji  „Gratki dla nastolatka” dopuszczone zostaną do eliminacji bez przesłuchań (obowiązuje zgłoszenie uczestnictwa). Podczas eliminacji i finału uczestnik prezentuje jeden utwór. Uczestnik Gratki może brać udział wyłącznie w jednej prezentacji (niedopuszczalne jest występowanie w innych grupach: np. tercetach, kwartetach, chórkach itp.). Finał konkursu „Gratka dla nastolatka” odbędzie się 1 maja 2017 r. o godz. 12:00.

Przyjazd uczestników na eliminacje i koncert finałowy – we własnym zakresie lub na koszt jednostki delegującej. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach  zostaną uhonorowani dyplomami i nagrodami. Finalistom „Gratki dla nastolatka” organizator zapewnia warsztaty wokalne, które prowadzone będą w ROK „MG”.

 

 

Komentarze
Więcej w konkurs, kultura, muzyka, Olecko, ROK
Powstaną dwa place zabaw w ramach inicjatywy lokalnej

Ratusz informuje:   W 2017 r. w  budżecie gminnym  na realizację działań w ramach inicjatywy lokalnej przeznaczono 50 000,00 zł. W...

Zamknij