Samsung Galaxy S7 czy S8? Podpowiadamy, co kupić

Zwolennicy telefonów Samsunga często stoją przed dylematem: czy wyłożyć więcej pieniędzy na model S8, czy też zaoszczędzić dzięki zakupowi nieco starszego modelu S7. Podpowiadamy, jak w rozsądny sposób wydać pieniądze i cieszyć się spełniającym aktualne standardy telefonem z Androidem.

Kryterium #1: cena

Pod tym względem zwycięzca może być tylko jeden. Samsung Galaxy S7 jest dostępny w wielu polskich sklepach internetowych już za 1800 zł. Zakup modelu S8 to wydatek o 700 zł większy. W obu przypadkach mówimy o podstawowych wersjach, jednak do wyboru mamy wszystkie wersje kolorystyczne. Chcesz odłożyć trochę pieniędzy zmieniając telefon? Wybierz model S7.

Kryterium #2: wielkość

Przy zakupie telefonu wiele osób zwraca uwagę na pozornie banalne kryterium: wielkość. Już starszy z porównywanych modeli ma stosunkowo duży, bo mierzący 5,1 cala, ekran. W nowszym modelu przekątna wyświetlacza to aż 5,8, czyli znacznie więcej niż w olbrzymim iPhonie z serii „plus”. Dla części użytkowników może to być za dużo. Jeżeli zależy Ci na wymiarach – wybierz model S7.

Kryterium #3: wydajność

Osoby, które w zasadzie nie rozstają się z telefonem, mogą za wszelką cenę chcieć kupić model wydajniejszy. Wówczas lepszą decyzją będzie S8, ponieważ jego chip jest po prostu szybszy. Warto jednak pamiętać, że nie jest to kolosalna różnica, a ilość pamięci operacyjnej (RAM) jest identyczna w obu modelach. Zależnie od tego, jak bardzo cenisz minimalne różnice w szybkości codziennej pracy, możesz wybrać jeden albo drugi model.

Kryterium #4: dodatkowe funkcje

Samsung Galaxy S8 posiada wszystkie funkcje dostępne w ubiegłorocznym modelu, a przy tym zawiera kilka, raczej drobnych, nowości. Najważniejszą jest skaner tęczówki oka, stanowiący nowoczesne zabezpieczenie telefonu i prywatnych plików, które na nim przechowujemy. Pod względem tego kryterium model S7 ustępuje swojemu następcy.

Kryterium #5: design

Samsung Galaxy S7 to telefon, który zadebiutował ponad rok temu. Nie ma co ukrywać: to widać. W nowym modelu ramkę ograniczono do minimum, co powoduje, że telefon wygląda lepiej. Nieco kontrowersyjnym rozwiązaniem jest rezygnacja z fizycznego przycisku home, na którą zdecydował się koreański producent. W nowym modelu znajdziemy go pod ekranem. Dzięki temu telefon wygląda lepiej, lecz nie wiadomo do końca, jak funkcjonalne jest to rozwiązanie. Werdykt: pod względem samego wyglądu wygrywa model S8.

Podsumowanie

Niska cena i zbliżona do nowszego modelu wydajność sprawiają, że Samsung Galaxy S7 jest opcją, którą warto rozważyć zmieniając telefon. Preferencje w zakresie gabarytów i designu mogą być różne, choć warto podkreślić, że nowy model wygląda bardzo dobrze. Jego atutem są też nowe funkcje, takie jak skaner tęczówki oka. Czy te drobne zmiany są jednak warte różnicy w cenie, którą ustalił Samsung? Zakup modelu S7 to prosta oszczędność – niewiele tracąc możemy zaoszczędzić sporo.


Komentarze