“Skrzyżowanie”. Wernisaż projektu Walentyny Szoba i Zbigniewa Terepki w Galerii Prawdziwej Sztuki

Regionalny Ośrodek Kultury “Mazury Garbate” w Olecku zaprasza 20 stycznia 2017 r. o godz. 17.00, do Galerii Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa na  wernisaż projektu „Skrzyżowanie”.

Projekt SKRZYŻOWANIE został wymyślony przez dwoje artystów – Walentynę Szoba z Białorusi i Zbigniewa Terepko z Polski. Projekt powstawał w latach 2012-2013, a na wystawę w Olecku powiększony został o prace powstałe w roku 2016.

Historia spotkania dwojga artystów na skrzyżowaniu dróg. Każde z nich włożyło swój sens w samo pojęcie skrzyżowania. Dla jednego to było poszukiwanie duchów pokutujących na skrzyżowaniach, a dla drugiego poszukiwanie drogi do wymarzonej miłości. Skrzyżowanie dróg, to ważny symbol dylematu trudności i niepewności, to miejsce zmuszające do wyboru drogi.

Połączenia dwóch twórczych dróg umożliwiło odkrycie wpływu na siebie różnych szkół graficznych, oraz znalezienie syntezy grafiki tradycyjnej i komputerowej. Rozdroża idealnie symbolizują trudny, brzemienny w skutkach wybór, zwłaszcza w związku z doniosłymi decyzjami i ważnym punktami zwrotnymi w życiu, wybór który nigdy nie jest do końca dobry, ale zły też nie ..

Komentarze
Więcej w Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa, kultura, Olecko, ROK, sztuka, Walentyna Szoba, Wernisaż
Edkar Grand Prix Olecka i Olecko pływa. MOSiR zaprasza na imprezy sportowe

MOSiR Olecko zaprasza:   Wkrótce II runda nowej odsłony cyklu Edkar Grand Prix Olecka w Tenisie Stołowym. Turniej zostanie on rozegrany w...

Zamknij