Śmiertelne potrącenie pieszego i hodowca suszu. Komunikaty oleckiej policji

Komunikaty KPP w Olecku:

 

46-latek potrącony przez samochód. Policjanci przypominają, że pieszy poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym ma obowiązek używać elementów odblaskowych

Oleccy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszego na trasie Olecko – Kowale Oleckie. Podczas podjętych czynności ustalono, że kierujący osobowym fordem potrącił mężczyznę idącego prawą stroną jezdni, bez odblasków. W wyniku odniesionych obrażeń 46-latek zmarł na miejscu.

W minioną sobotę (23.09.2017 r.) po godz. 19:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Olecko – Kowale Oleckie w pobliżu miejscowości Sedranki.  Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Ford, na prostym odcinku drogi, jadąc w kierunku Kowal Oleckich potrącił pieszego, który szedł prawą stroną drogi również w kierunku Kowal Oleckich i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.  46-latek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.  

Przypominamy!!!

Od 31.08.2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmroku poza terenem zabudowanym ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników ruchu. Piesi, którzy nie mają odblasków narażają własne życie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Po zmroku, przy złej pogodzie, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego samochodem z odległości około 20 metrów, a jeśli ma na sobie jasne ubranie – 50 metrów.

Zakładając, że minimalna droga zatrzymania samochodu jadącego z prędkością 50 km/h wynosi około 30 metrów, a przy prędkości 100 km/h – 80 metrów, wypadku może nie udać się uniknąć!

Posiadając na sobie elementy odblaskowe, kierujący pojazdem może zauważyć pieszego z odległości większej niż 150 metrów. Właściwa widoczność pieszego daje szansę kierowcy na jego odpowiednio wczesne zauważanie, a tym samym na uniknięcie wypadku!

Zakup odblasku to koszt rzędu kilku złotych. Życia nie da się wycenić. By uniknąć  płacenia mandatu, który może wynieść nawet 500 złotych, kupmy zawieszkę, opaskę, breloczek, inne przedmioty, które być może uchronią nas przed niebezpieczeństwem.

 

Policjanci zabezpieczyli ponad 5 kilogramów suszu roślinnego.  Właściciela niedozwolonych środków prokurator oddał pod dozór Policji   

Ponad 5 kilogramów marihuany zabezpieczyli oleccy kryminalni na jednej z posesji na terenie gminy Świętajno. Narkotyki funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu i budynku gospodarczym. Właściciela niedozwolonych środków prokurator oddał pod dozór Policji.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oleckiej komendy podczas wykonywania swoich obowiązków uzyskali informacje, że jeden z mieszkańców gminy Świętajno może posiadać środki odurzające.  

W miniony czwartek (21.09. br) podczas przeszukania wskazanej posesji w domu i budynku gospodarczym  policjanci ujawnili narkotyki. Łącznie zabezpieczyli ponad  5 kilogramów suszu roślinnego o czarnorynkowej wartości blisko 160 tysięcy złotych.

W związku z tym 31-latek trafił do aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania narkotyków, a prokurator zdecydował o oddaniu  go pod dozór  policji.

Foto: archiwum KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Marihuana, Narkotyki, Olecko, Policja
Sztama – Spotkania ze Sztuką 2017. Program

W dniach 19-21 października 2017 r. odbędzie się kolejna, XXXVII edycja Sztamy - Spotkania ze Sztuką. Tradycyjnie pierwszy dzień (czwarte) poświęcony...

Zamknij