Śmiertelny wypadek w Krupinie

Komunikat KPP w Olecku:

 

Zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie. Zginął na miejscu

26-latek kierując motocyklem, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Mężczyzna nie miał kasku ochronnego. W wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Dzisiaj po godz. 14:00 oficer dyżurny oleckiej komendy został poinformowany o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Krupin w gm. Olecko.

Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, kierujący motocyklem marki Kawasaki na łuku drogi, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na prawe pobocze po czym uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji.

26-latek jechał bez kasku ochronnego. W wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Policja ostrzega i apeluje do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów, prawidłowe wyprzedzanie. Szybka, ryzykowna jazda często kończy się śmiercią lub kalectwem. Kierowca motocykla jest bardziej narażony na niebezpieczeństwo niż kierowca samochodu. Trzeba pamiętać o elementach zwiększających bezpieczeństwo jazdy takich jak: kask, ochraniacze, odpowiednie rękawice.

Foto: KPP w Olecku

 

 

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Krupin, Olecko
Spotkanie z Anetą Prymaka-Oniszk, autorką książki „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” w Oleckiej Izbie Historycznej

  Informacja nadesłana: Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate” i Olecka Izba Historyczna zapraszają  9 czerwca 2017 r, wyjątkowo...

Zamknij