Sukces Policji

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o tym, iż policja prosi o pomoc, która pozwoli ustalić sprawcę wypadku:

https://www.iolecko.com/artykul/230/Apel-policji.html A dziś otrzymaliśmy komunikat, który świadczy o tym, że działania i poszukiwania policji okazały się skuteczne.

 

Komunikta Policji:

Oleccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, który uciekł z miejsca zdarzenia. 59-letni mieszkaniec gminy Kalinowo kierując osobowym seatem,   na prostym odcinku drogi, potrącił kobietę jadącą rowerem. 73-letnia poszkodowana doznała złamania nóg. Sprawca usłyszał już zarzuty. Teraz  za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Przypominamy, że do wypadku doszło 4 listopada br. około  godzinie 17.00 w miejscowości Cimochy w gminie Wieliczki. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynikało, że kierujący samochodem osobowym  podczas manewru wymijania się z innym pojazdem najechał na tył jadącego przed nim rowerzysty. W wyniku zderzenia 73-letnia kobieta jadąca rowerem doznała złamania nóg. Sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci pracujący nad tą sprawą przesłuchali szereg świadków, rozpytali okolicznych mieszkańców, zabezpieczyli zapis monitoringu. Intensywne poszukiwania oraz typowania potencjalnego  sprawcy zakończyły się powodzeniem. W piątek 25 listopada podejrzany Jerzy D. został zatrzymany. 59-latek był pijany więc najpierw trafił do wytrzeźwienia do policyjnego aresztu Następnego dnia usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego. Jerzy D. przyznał się do winy. Ponadto policjanci wystąpili do prokuratora rejonowego  z wnioskiem o zatrzymanie prawa jazdy oraz zastosowanie środka w postaci dozoru i poręczenia majątkowego.

 

Komentarze
Więcej w Olecko, Policja
Co, gdzie, kiedy – przegląd wydarzeń nadchodzącego tygodnia

Coraz bliżej święta, ale wokół nas cały czas sporo się dzieje, a najbliższe tygodnie przyniosą kolejne niespodzianki. Dlatego warto sprawdzić,...

Zamknij