Święto Miodu w Ełku

Informacja nadesłana

 

Zapraszamy Państwa do Ełckiego Centrum Kultury na obchody “Regionalnego Święta Miodu”. Jest to jedno z ostatnich tegorocznych wydarzeń wpisanych do stałego kalendarza imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego. Celem Święta Miodu i odbywających się w jej ramach konkursów jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej Warmii, Mazur i Powiśla, promowanie żywności opartej na surowcach pochodzenia lokalnego, w tym miodu, ochronę regionalnego dziedzictwa kulinarnego oraz zachowanie niepowtarzalnych smaków produktów żywnościowych.


W trakcie Święta mieszkańcy Ełku i turyści będą mogli poszerzyć wiadomości na temat właściwości odżywczo-zdrowotnych miodów. Odbędą się również konkursy na najlepszy miód: rzepakowy, lipowy, gryczany, odmianowy i wielokwiatowy, w którym do rywalizacji staną pszczelarze z naszego regionu.


Zapraszamy również do uczestnictwa w Święcie wszystkie gospodynie domowe, które mogą poszczycić się wspaniałymi wypiekami z dodatkiem miodu. Odbędzie się bowiem “Konkurs na najlepsze ciasto z miodem”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie zgłoszenia – najpóźniej do 10 października 2013 – karty zgłoszenia dostępne są w pokoju nr 7 Ełckiego Centrum Kultury.


Program:

 • godz. 12:00
  – oficjalne rozpoczęcie Święta Miodu – prowadzi dr Grzegorz Russak
  – kiermasz miodów i produktów pszczelarskich
  – występ zespołu Pojezierze

 • godz. 12:00-14:00
  – konkurs na najlepszy miód: rzepakowy, lipowy, gryczany, odmianowy i wielokwiatowy

 • godz. 13:30
  – konkurs na najlepsze ciasto z miodem

 • godz. 15:30
  – rozstrzygnięcie konkursów i ogłoszenie wyników

 

12 października 2013 r. (sobota), godz. 12.00, sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury. Wstęp wolny

 

 

Komentarze
Więcej w ECK, Ełk, pszczelarstwo
Krakowska “Piwnica Pod Baranami” w Ełku

Ten koncert miał się odbyć w maju. Nie udało się. Organizatorzy postanowili przenieść go inny, jesienny termin. Tym razem chyba...

Zamknij