Szekspirowska “Burza” w świetnej obsadzie i warsztaty teatralne w Olecku

11 sierpnia 2014 r. do Olecka w ramach projektu Teatr Polska zawita Studio Teatralne Koło. Czekają nas profesjonalne warsztaty teatralne i spektakl “Burza” wg W. Shakespeare’a.

 

Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe techniki aktorskie, wezmą udział w ćwiczeniach integracyjnych, improwizacyjnych, mających na celu uruchomienie wyobraźni i przygotowaniu widza do świadomego oglądania przedstawienia. Przy pomocy praktyki teatralnej prowadzący omówią wybrane motywy “Burzy”, nawiążą do tematów przedstawianych w spektaklu.

 

Prowadzenie: Igor Gorzkowski, Henryk Talar, Bartłomiej Bobrowski, Wiktoria Gorodeckaja, Wiktor Korzeniewski, Mateusz Rusin. Współprowadzenie i koordynacja: Katarzyna Gawkowska. 

 

Warsztaty są bezpłatne, przeznaczone dla osób od 14 roku życia.

Data: 11.08.2014 godz. 16:00.

Miejsce: sala AGT, ul. Partyzantów 2.

Liczba uczestników: 20.

Czas trwania: 2 godziny.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres promocja@przystanek.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

 

Spektakl BURZA

wg W. Shakespeare`a

reżyseria: Igor Gorzkowski

Studio Teatralne Koło | Teatr Ochoty

11.08.2014 r. godz. 19:00, sala kina

Bilet: 20 zł

 

W spektaklu Studia Teatralnego Koło i Teatru Ochoty reżyser podąża tropem pięciu postaci z szekspirowskiej “Burzy”. Kameralna forma przedstawienia skupia intrygę całego dramatu jak w soczewce, a wypreparowane fragmenty tekstu tworzą okazję do wnikliwego studium relacji córka-ojciec oraz wypróbowywania granicy pomiędzy iluzją i rzeczywistością.

 

Bohaterowie “Burzy” przypominają osobliwości rodem z filmów Federico Felliniego. Bliżej im do aktorów z jarmarcznej budy teatralnej niż potomków rodziny królewskiej. Wszyscy podlegają reżyserskiej wizji Prospero, a ta często bywa zaskakująca i nieprzejednana. W scenariuszach stworzonych przez starego maga opiekuńczość miesza się z zaborczością, a bezwarunkowa miłość z pokusą kontroli. Wyspa przestaje być wyspą. Realność traci kształty i kontury.

 

W przedstawieniu zobaczymy mistrzowską obsadę. Główną rolę gra Henryk Talar, aktor do niedawna związany w Teatrem Narodowym w Warszawie,  laureat nagrody im. Boya-Żeleńskiego przyznawanej przez polską sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych IATC/AICT oraz Klubu Krytyki Teatralnej SD RP. W pozostałych rolach widzowie zobaczą Bartłomieja Bobrowskiego (nagrodzonego, za kreację Ariela statuetką Feliksa Warszawskiego 2013), Mateusza Rusina, Wiktora Korzeniewskiego oraz Marię Pawłowską.

 

Czas trwania spektaklu: 100 minut (bez przerwy)

SCENARIUSZ I REŻYSERIA Igor Gorzkowski

SCENOGRAFIA Joanna Gawrońska

KOSTIUMY Magdalena Dąbrowska

MUZYKA Piotr Tabakiernik

RUCH SCENICZNY Iwona Pasińska

PRODUKCJA Katarzyna Krapacz

ASYSTENT REŻYSERA Olga Stefańska

REALIZACJA SCENOGRAFII Jan Mirecki, Leszek Piątkowski

PRODUCENT Studio Teatralne Koło

KOPRODUKCJA Teatr Ochoty

 

OBSADA

Maria Pawłowska

Bartłomiej Bobrowski (Teatr Narodowy)

Mateusz Rusin (Teatr Narodowy)

Henryk Talar

Wiktor Korzeniewski

 

Komentarze
Więcej w Burza, Olecko, ROK, Studio Teatralne KOŁO, Szekspir, Teatr
Pokaz sumo na plaży w Olecku. Dziś o godz. 16.00

informacja nadesłana:   Serdeczne zapraszamy na pokaz sumo oraz zapasów w wykonaniu reprezentantów UKS Niedźwiadek. Impreza odbędzie się na Plaży...

Zamknij