Tenisowe otwarcie sezonu

Tenisowe komunikaty MOSiR w Olecku

 

Otwarty Turnieju Tenisa Ziemnego – Otwarcie Sezonu 2017

 

Termin i miejsce: 01.05.2017 r. Korty MOSiR w Olecku. Organizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku. Sędzia główny:Bartosz Cieśluk

Kategoria do 12 lat

1. Piotr Filipkowski (Ełk)
2. Szymon Machnikowski(Olecko)
3. Kornel Romotowski (Olecko)
4. Mateusz Łazarski (Olecko)

Kategoria OPEN

1. Karol Szymański (Bakałarzewo)
2. Tomasz Szyszkowski (Gołdap)
3. Krzysztof Jaskuła (Ełk)
4. Robert Karniej (Olecko)

 

Jak co roku 1 maja oleckie korty otwarły swe podwoje i turniejem, w którym wzięło udział aż 30 tenisistów zainaugurowany został nowy sezon 2017. W najbliższym czasie czeka nas kilkanaście turniejów tenisa ziemnego zwyczajowo rozpoczynanych w niedzielne poranki.

W kategorii open rywalizowały 24 osoby z całego regionu (m.in Augustowa, Ełku, Gołdapi Łomży i Sejn). Mecze toczyły się w przyjacielskiej atmosferze i obfitowały w wiele ciekawych zagrań. Rywalizowali w nim stali bywalcy oleckich kortów. Słoneczna pogoda wspierała ich w trudach sportowej walki jednak po 10 godzinach zmagań wiele osób było solidnie zmęczonych lub przemarzniętych. W finale Karol Szymański z Bakałarzewa, po zażartym meczu, pokonał Tomasza Szyszkowskiego z Gołdapi. Jego przewaga początkowo była wyraźna jednak przeciwnik złapał dobry rytm i ze stanu 7/3 doprowadził niemal do wyrównania. Mecz zakończył się rezultatem 9/7. Równie wyrównany był mecz o 3 miejsce. Po blisko godzinnej walce, najlepszy olecczanin turnieju, Robert Karniej musiał uznać wyższość młodszego lecz solidnie już ogranego Krzysztofa Jaskuły z Ełku.

 

W kategorii do lat 12 rywalizowało 6 młodych adeptów tenisa. Niepokonany z kortu zszedł Piotr Filipkowski, który w finale pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę, Szymona Machnikowskiego.

Nocny Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja
 Termin i miejsce: 02.05.2017 r. Korty MOSiR w Olecku. Organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku. Sędzia główny: Andrzej Karniej
Wyniki:
1. Bogdan Frydrych/Paweł Czarnialis (Sejny)
2. Andrzej Karniej/Szymański (Olecko/Bakałarzewo)
3. Andrzejczak Marcin/Michał Andrzejczak (Łódź)
4. Tomasz Czajkowski/Paweł Daszkiewicz (Ełk)
W turnieju wystartowało 8 par z północnych regionów Polski. Rywalizacja choć tocząca się w przyjacielskiej atmosferze była zacięta i bardzo ciekawa. Gracze mimo, że znają się świetnie z wielu oleckich turniejów wciąż potrafili się wzajemnie zaskakiwać nietypowymi lub odważnymi zagraniami. Turniej zakończył ze względu na niską temperaturę został przerwany o północy i dokończony porankiem 3 maja. Mecz finałowy zakończył się rezultatem 6/3 6/4 natomiast finał pocieszenia 6/1.

 

 

 

Komentarze
Więcej w MOSiR Olecko, Olecko, sport
Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mieszkańca Olecka

  KPP w Olecku informuje:   02.05. z Jeziora Olecko Wielkie wędkarz wyłowił ciało mężczyzny. Jak się okazało był to...

Zamknij