“To jest wasz sukces”. Inauguracja Hali “Lega” w Olecku

Od dzisiaj te obiekty należą do mieszkańców miasta – powiedział Burmistrz Miasta Olecka Wacław Olszewskim – To jest wasz sukces – zakończył swoje przemówienie włodarz miasta.

 

Kilka minut po 16.00 Marysia Michniewicz oraz m.in. Prezydent RP Bronisław Komorowski, Burmistrz Wacław Olszewski, dyrektor MOSiR Olecko Andrzej Kamiński, przecięli wstęgę. Hala widowiskowo – sportowa z pływalnią “Lega”oficjalnie została oddana do użytku.

Zanim jednak doszło do tego długo oczekiwanego momentu Bronisław Komorowski odwiedził w godzinach porannych Gołdap. Odbył krótki spacer po mieście i uczestniczył w konferencji o małym ruchu granicznym. Swój pobyt w Olecku Prezydent rozpoczął od wizyty w Zakładzie Produkcyjno – Usługowym „Prawda”. Głowa państwa w towarzystwie m.in. właściciela zakładu oraz Prezesa i Dyrektora Generalnego Zarządu Grupy IKEA Mikaela Ohlssona zwiedził hale produkcyjne. Potem przerwano na chwilę pracę, zatrzymano maszyny i pracownicy oraz goście wysłuchali przemówień Romana Prawdy, Mikaela Ohlssona i Bronisława Komorowskiego. Gospodarz obiektu Roman Prawda w swoim przemówieniu podkreślał znaczenie zakładu na mapie regionu:

 

Jesteśmy jednym z największych prywatnych pracodawców na Mazurach, w regionie w którym o pracę szczególnie trudno. Kilkanaście firm świadczy usługi na naszą rzecz. Potrafiliśmy z sukcesem dostosować się do zmiennych potrzeb rynku, przebranżowić produkcję od zabawek i poduszek, przez wyroby ze sklejki po meble z litego drewna. Nasza działalność od początku oparta jest na współpracy z IKEA. Zakład w którym się znajdujemy jest zbudowany od 12 lat przy ścisłej współpracy i pomocy IKEA. Dzięki temu nasze wyroby docierają do wielu zakątków świata. Dzisiaj jesteśmy jednym z największych dostawców mebli z brzozy do IKEA. Posiadamy kadrę o wysokich kwalifikacją oraz dobrą załogę, dzięki temu jesteśmy wiodącym podmiotem nie tylko w naszym regionie. Dzięki stałej i rzetelnej współpracy z firmą IKEA oraz wsparciu środków unijnych możemy ciągle się rozwijać. Wśród najnowszych inwestycji jest bardzo nowoczesna linia przerabiająca odpady drzewne w dobry jakościowo brykiet. Obecnie planujemy inwestycje w produkcję mebli innowacyjną metodą w oparciu o płytę trójwarstwową, aby obniżyć koszty wytwarzania i jeszcze lepiej zadbać o środowisko. Szanowny Pani Prezydencie, Szanowni Państwo. Podejmujemy wyzwania na przyszłość aby rosła siłą naszej firmy i jej zdolność konkurencyjna. Jest to nieodzowne by wygrywać i osiągać sukces

 

Prezydent chwaląc inicjatywę właściciela zakładu pozwolił sobie nawet na małą grę słów w swoim przemówieniu :

 

Prawda jest taka, panie Prezesie (w tym miejscu Bronisław Komorowski spojrzał znacząco w kierunku Romana Prawdy), że dzięki takim osobom jak Pan, Polska zdobywa swoje nowe szanse albo umiejętnie je wykorzystuje sięgając do współpracy w wymiarze europejskim, globalnym,a nawet poza granice Polski i UE.

 

Inauguracja Hali Lega, Burmistrz Wacław Olszewski

 

Przed godziną 16.00 rozpoczęły się uroczystości w Hali „Lega” . Przemawiali Burmistrz i Prezydent. Halę poświęcił ksiądz prałat Lech Janowicz (pozwolił sobie przy tym na mały żart i pokropił także głowę państwa). Wacław Olszewski podkreślił, że Hala jest sukcesem wszystkich mieszkańców miasta. Bronisław Komorowski pogratulował władzom samorządowym i mieszkańcom inwestycji. Pochwalił pomysł, by uczynić miasto centrum sportu i rekreacji, który uznał za mądry i odważny, wymierzony w przyszłość. Postrzegam go nie jako dekorację, fanaberię czy wygodę, ale jako szansę dla miasta, szansę dla regionu – szansę na lepsze życie . Zaznaczył także, że miasto ma wielu przyjaciół (w Polsce i za granicą) i wyraził życzenie by również Jego zaliczyć się do tego grona. Na zakończenie Prezydent nawiązał do zbliżającego się Święta Niepodległości i zauważył, że dzisiaj niepodległość wykuwa się cały czas we wspólnej pracy i realizacji ambitnych zamysłów.

 

Inauguracja Hali Lega, Prezydent RP Bronisław Komorowski

 

Po przemowach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, a na zakończenie dla zgromadzonej publiczności przygotowano niespodziankę. Goście uroczystości podpisywali piłki, które następnie lądowały wśród publiczności. Ciekawe kto złapał piłkę z podpisem Prezydenta? Od godziny 18.00 Halę „Lega” można już zwiedzać. A od poniedziałku korzystać ze wszystkich atrakcji.

 

Komentarze
Więcej w Hala Lega, Olecko
Cennik hali widowiskowo – sportowej “Lega”. Ile kosztuje basen, ile SPA a ile wynajęcie sali w Olecku

W piątek uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem Prezydenta RP i przedstawicieli różnych władz od szczebla lokalnego po ministerialny. W sobotę...

Zamknij