Trasa rowerowa Green Velo – gotowe nowe odcinki

Komunikat prasowy Urzędu Marszałkowskiego

 

Budowa  ponadregionalnej trasy rowerowej Green Velo w województwie warmińsko-mazurskim nabiera tempa. Odcinek Srokowo-Węgorzewo jest już przejezdny na większości swojej długości i czeka jedynie na położenie szlakowych oznakowań pionowych.

 

W powiecie węgorzewskim zaawansowane są również  roboty gruntowe oraz trwają ostatnie przygotowania do wylewania nawierzchni asfaltowej. W ramach inwestycji wykonane już zostały fundamenty i podłoże pod elementy wyposażenia pierwszych w skali całego projektu Miejsc Obsługi Rowerzystów. Wylano także pierwsze fundamenty w Węgorzewie pod budowę kładki pieszo-rowerowej przez Węgorapę. 

 

Drugą  gminą naszego województwa, na terenie której trwa obecnie  budowa trasy rowerowej Green Velo jest gmina Lelkowo. Odbywają się tu prace ziemne.

  

W ostatnich dniach ogłoszono też kolejne cztery przetargi na budowę nowych odcinków: w gminach Kiwity i Lidzbark Warmiński i na terenie powiatu braniewskiego z gminami Braniewo, Frombork oraz miastem Braniewem. Łącznie ogłoszonych jest siedem postepowań przetargowych, a kolejne są w trakcie przygotowania.

 

Przypomnijmy, projekt “Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej-województwo warmińsko-mazurskie” współfinansowany jest w 85 proc. ze środków UE oraz w 5 proc. z wkładu własnego samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. Planowana łączna długość szlaku wynosi 1980 km, z czego przez woj. warmińsko-mazurskie będzie przebiegało 415,9 km, podlaskie – 594,9 km, lubelskie – 353,6 km, świętokrzyskie – 195,9 km i podkarpackie – 451,1 km. Turyści będą mogli skorzystać z niektórych odcinków tras w czerwcu przyszłego roku. Cały szlak ma być gotowy do grudnia 2015 roku.

Komentarze
Więcej w Green Velo, Olsztyn, Rekreacja, rowery
II Leśny Cross Niepodległości – wyniki

W sobotę 8 listopada 2014 r. w Sedrankach odbył się II Leśny Cross Niepodległości zorganizowany przez Stowarzyszenie Olecko Biega i...

Zamknij