Uczestnicy kolarskiego ultramartonu Pierścień Tysiąca Jezior przejdą jutro przez Olecko

Informacja prasowa:

 

Już jutro, w sobotę 1 lipca 2017 roku, blisko 230 zawodników stanie na starcie VII edycji ultramaratonu kolarskiego Pierścień Tysiąca Jezior. Trasa zawodów liczy 610 km i poprowadzi przez najpiękniejsze zakątki Warmii, Mazur i Podlasia w tym przez Olecko (ul. 11 listopada, Wojska Polskiego, aleja Zwycięstwa, ul. Kościuszki) i Wieliczki (ul. Lipowa). Pierwsi kolarze spodziewani są na mecie już w niedzielę 2 lipca w godzinach wczesno-porannych.

Start pierwszej grupy uczestników (kolarze będą wyruszali na trasę w 6-osobowych grupach) zaplanowano na godzinę 8:00 z miejscowości Świękitki. Stamtąd śmiałkowie udadzą się na wschód gdzie przejadą przez Dobre Miasto, Jeziorany, Mrągowo i Wydminy. W każdej z wymienionych miejscowości znajdzie się punkt kontrolny, gdzie zawodnicy będą mieli możliwość uzupełnienia płynów czy zaopatrzenia się w suchy prowiant. Następnie trasa poprowadzi po szosach Suwalszczyzny, zahaczając o Augustów, Sejny oraz Wiżajny. W tych ostatnich znajdować się będzie tzw. duży punkt kontrolny, gdzie czekać będzie ciepły posiłek i możliwość noclegu.

Kolejny odcinek wiodący przez Gołdap i znany miłośnikom żeglarstwa Sztynort większość uczestników pokonywać będzie prawdopodobnie w godzinach nocnych, a ostatnie dwa punkty kontrolne przewidziano w Reszlu oraz Lidzbarku Warmińskim. Stamtąd do celu pozostanie zaledwie 50 km. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, przyjazd do mety najszybszych maratończyków nastąpi w niedziele w okolicach 7:00. Ostatni ze startujących z 610-km trasą mierzyć się będą zapewne do późnych godzin wieczornych. Limit czasu upływa o godz. 22:00.

W tegorocznej imprezie udział potwierdzili najlepsi polscy ultramaratończycy, wliczając w to byłego rekordzistę Guinnessa w jeździe 24-godzinnej – Zdzisława Kalinowskiego. Na starcie nie zabraknie również kobiet w tym zeszłorocznej zwyciężczyni Agaty Wójcikiewicz.

Start w VII edycji Pierścienia Tysiąca Jezior to nie tylko doskonała okazja do sprawdzenia własnych możliwości fizycznych i psychicznych czy poznania walorów turystycznych północno-wschodniej Polski, ale także możliwość zdobycia punktów do rankingu najlepszych długodystansowych kolarzy na świecie. Maraton jako jedna z zaledwie trzech imprez w naszym kraju znajduje się bowiem w kalendarzu Międzynarodowej Unii Ultramaratonów Kolarskich (UMCA). To także cześć ogólnopolskiego cyklu Pucharu Polski mającego na celu wyłonienie najlepszego rowerowego maratończyka jeżdżącego po drogach naszego kraju.

Przebieg rywalizacji, dzięki zamontowanym na rowerach wszystkich uczestników nadajnikom GPS będzie można śledzić na stronie www.ptj.1008.pl. Zapraszamy wszystkich do kibicowania.

Komentarze
Więcej w Olecko, Pierścień Tysiąca Jezior, sport, sport ekstremalny
XXV Olecki Maraton Pływacki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku zaprasza na XXV Olecki Maraton Pływacki: Komitet Organizacyjny Oleckiego Otwartego Maratonu Pływackiego informuje,...

Zamknij