Udany festyn rodzinny we wsi Możne

Już po raz czwarty stadnina koni arabskich we wsi Możne k. Olecka zaprosiła olecczan na festyn rodzinny w siodle. Tym razem jego głównym celem była zbiórka pieniędzy na leczenie chorej na raka Renaty z Olecka. Wcześniej już dwa razy zbierano dla niej pieniądze na leczenie na imprezach w Olecku.

Za organizację imprezy odpowiadał Arabians Club, TPD Olecko oraz liczni wolontariusze. W przygotowanie imprezy zaangażowali się także m.in. radni Paweł Giełazis oraz Krzysztof Kempisty oraz ratownicy medyczni.

Od południa w niedzielę, 28 maja br. do stadniny koni arabskich w Możnych koło Olecka przybywali goście głównie rodziny z małymi dziećmi (wśród nich Karol Sobczak z rodzina, Marcin Roszko z córką, były burmistrz Olecka pan Wacław Olszewski), na których czekała moc atrakcji: loteria fantowa, malowanie twarzy, pokazy jazdy konnej fotografie z końmi, ognisko, pieczenie kiełbasek itd, oraz żywa muzyka Mariusza Makala.

W loterii fantowej z b. atrakcyjnymi nagrodami pomagała olecka poetka pani Teresa Lipińska.

Tekst i foto – Dariusz Josiewicz

 

 

Komentarze
Więcej w Festyn rodzinny w siodle, hippika, konie, Możne, Olecko
I znów weekend i znów pijani kierowcy

Poweekendowe niezbyt dobre komunikaty oleckiej policji z pijanymi kierowcami w roli głównej:   Kolejni kierujący „na podwójnym gazie”, wypadki i...

Zamknij