Uroczysta uroczystość – 40 lat Szkoły Muzycznej

Za nami jubileusz z okazji 40 lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego J. Paderewskiego w Olecku, który odbył się dzisiaj, 1 grudnia w wypełnionej po brzegi sali Kina Mazur. Bardzo długa to była uroczystość. Półtorej godziny gratulacji, kwiatów, upominków i przemów – władz samorządowych, w tym burmistrza Wacława Olszewskiego oraz starosty Andrzeja Kisiela – zaproszonych gości, władz oświatowych, a nawet kościelnych. Odczytano także list gratulacyjny przesłany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Wśród wielu upominków szczególny entuzjazm wzbudził prezent władz samorządowych – nowiutki flet i klarnet.

 

Jak zwykle przy okazji tego typu uroczystości nie zabrakło wyróżnień, nagród i odznaczeń, w tym szczególnie wyjątkowych dla dwóch wybitnych postaci w 40 letniej historii szkoły, czyli dla Jana Orlika i Tomasza Gawrońskiego.

 

Drugą części uroczystości wypełnił koncert, który można uznać za bardzo reprezentatywną prezentację wszystkiego, co najważniejsze jeśli chodzi o życie muzyczne w Olecku. Na scenie przez półtorej godziny uczniowie, absolwenci i nauczyciele PSM prezentowali różnorodny i nie pozbawiony niespodzianek materiał muzyczny. To było zdecydowanie najciekawsze półtorej godziny całej uroczystości.

 

A potem pozostały już tylko kuluarowe rozmowy, indywidualne gratulacje i wspomnienia. Jesteśmy przekonani, że tych pozytywnych emocji starczy na kolejne 40 lat.

 

 

Komentarze
Więcej w Edukacja, kultura, Olecko
O adwencie słów kilka ks. Lecha Janowicza

Zabawy andrzejkowe to niechybny znak, że zaczyna się adwent. Pamiętaliście o tym? Poprosiliśmy więc księdza Prałata Lecha Janowicza z Parafii Najświętszej...

Zamknij