Urząd Miejski informuje – jest nowy wiceburmistrz

Dziś na stronach Urzędu Miasta i Gminy Olecko pojawiła się oficjalna informacja dotycząca powołania na stanowisko wiceburmistrza Olecka Pana Mariusza Miłuna. Więcej na ten temat w komunikacie poniżej

Komunikat Urzędu Miejskiego

W telegraficznym skrócie to olecczanin z urodzenia – rocznik 1978, posiadający wykształcenie wyższe. Żonaty. Dumny ojciec dwóch córeczek- Hani i Marysi. Poza rodziną, która jest dla niego najważniejsza ma jeszcze dwie pasje – to sport i polityka.

– No cóż, praca zawodowa oraz obowiązki rodzinne weryfikują  moje możliwości czynnego uprawiania sportu  natomiast zawsze gorąco  kibicuję piłkarzom, siatkarzom, piłkarzom ręcznym, lekkoatletom. Pasjonuję się w zasadzie każdą dyscypliną sportową, szczególnie tymi, gdzie startują reprezentanci Polski. Na bieżąco też staram się śledzić poczynania sportowców reprezentujących nasze miasto – mówi Mariusz Miłun.

Z przerwą na studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego związany z Oleckiem. To tutaj  po ukończeniu studiów podjął pracę w stoczni jachtowej Delphia Yachts Kot, gdzie ostatnio pełnił funkcję kierownika kontroli jakości procesu laminowania oraz technologii laminowania wydziałów łodzi motorowych i żaglowych. Przez cały okres pracy w stoczni był również Pełnomocnikiem Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001.

Przez dwie kadencje był radnym miejskim. Pełnił też funkcję przewodniczącego Komisji Planowania, Budżetu i Gospodarki. Do września 2017 r. był sołtysem wsi Rosochackie.

– Wybudowałem, w dużej mierze metodą gospodarczą z moim tatą, dom pod  Oleckiem. Tu mieszka moja rodzina i kształcą się moje dzieci. Zależy mi więc na tym, by Olecko było miejscem przyjaznym dla każdego – dzieci, dorosłych, seniorów czy przedsiębiorców. Mój poprzedni szef, pan Wojciech Kot nauczył mnie między innymi tego, że nie można ograniczać się w swoich planach. To wizjonerstwo, nieograniczona wyobraźnia, jasno określone cele i ciężka praca determinują sukces – mówi Mariusz Miłun.

Zdobyte doświadczenie w pracy samorządowca, umiejętności menadżerskie oraz cechy charakteru z pewnością zostaną dobrze wykorzystane.

Foto: archiwum Urzędu Miejskiego w Olecku

Komentarze
Więcej w Mariusz Miłun, Olecko
Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

  „Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie” – te słowa Wisławy Szymborskiej...

Zamknij