Ważne zmiany w oleckim Urzędzie na kierowniczych stanowiskach. Nowa sekretarz gminy

W Urzędzie Miejskim w Olecku kolejne zmiany. Pisaliśmy już o tym, że Pani Bożena Wrzyszcz wieloletni Sekretarz Gminy i Kierownik Wydziału Organizacji i Nadzoru przeszła na emeryturę, a to oznaczało, że ktoś musiał przejąć jej obowiązki. O 16 sierpnia 2017 r. to, co było nieoficjalne stało się ciałem i Olecko ma zarówno nową Sekretarz Gminy i Kierowniczkę Wydziału Organizacji i Nadzoru jak i  kierownika Wydziału Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami. Szczegóły w komunikatach poniżej:

Komunikat nr. 1

Od 16 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Olecku rozpoczął urzędowanie nowy sekretarz gminy. Burmistrz na to stanowisko powołał Barbarę Jankowską.

– Pani Bożenna Wrzyszcz – dotychczasowy sekretarz gminy,  odeszła na emeryturę 7 sierpnia br. Po przeanalizowaniu różnych możliwości postanowiłem na to stanowisko powołać  kierowniczkę  Wydziału Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami  w Urzędzie Miejskim w Olecku. To odpowiedzialna i  doświadczona  pracownica samorządowa. Jestem przekonany, że doskonale poradzi sobie z nowymi obowiązkami – powiedział burmistrz Wacław Olszewski.

Barbara Jankowska swoją karierę zawodową rozpoczęła od pracy w Urzędzie  Miejskim w Olecku w 1991 roku. Pracowała w Wydziale Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami, przechodząc stopnie kariery zawodowej od referenta, podinspektora, inspektora,  by w 1995 roku objąć funkcję kierownika tego wydziału.

– Przyznaję, że byłam zaskoczona propozycją burmistrza ale lubię wyzwania i m. in. dlatego zdecydowałam się na objęcie stanowiska sekretarza gminy.Nie boję się  podejmowania trudnych decyzji, potrafię pracować  zespołowo. Znam dobrze lokalne realia i problemy mieszkańców. Cieszę się, że moje doświadczenie zawodowe oraz kompetencje zostały docenione i że będę je mogła wykorzystać, pracując na rzecz gminy. Długoletni staż pracy w urzędzie na pewno ułatwi mi sprawowanie nowej funkcji. Znam nowy zakres obowiązków, a w związku z tym, że jestem osobą pracowitą,  nowych zadań szybko się nauczę – mówi nowa sekretarz gminy.

i komunikat nr 2

Jest zmiana na stanowisku kierownika Wydziału Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Olecku. W drodze awansu wewnętrznego, osobą pełniącą obowiązki  kierownika wydziału została  Maria Wiktorzak.

Maria Wiktorzak  ma wieloletnie  doświadczenie zawodowe. W  wydziale   Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami przepracowała 27 lat .

– Jestem pewien, że nowa pani kierownik doskonale sobie poradzi. Zna pracę wydziału „od podszewki”, jest pracowita i odpowiedzialna  – mówi  burmistrz Wacław Olszewski.

Zmiany były konieczne – dotychczasowa kierowniczka wydziału awansowała i  pełni funkcję sekretarza gminy.

Komentarze
Więcej w Barbara Jankowska, Maria Wiktorzak, Olecko, Sekretarz Gminy i Kierownik Wydziału Organizacji i Nadzoru, Urząd Miasta i Gminy w Olecku
Narodowe Czytanie “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w Olecku

Informacja prasowa: W sobotę 2 września 2017 roku odbędzie się szósta edycja Akcji Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego  pod Honorowym...

Zamknij