Wernisaż fotografii Adama Woronieckiego w Galerii Sztuki Prawdziwej

Jutro, 24 lutego 2017 r. o godz. 17.00 w Galerii Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa  odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Adama Woronieckiego. Wstęp wolny. Wystawa dostępna będzie do 24 marca 2017 r. 

 

Adam Woroniecki

Fascynację do fotografii poczuł w wieku 6 lat, kiedy pierwszy raz tata zabrał go do ciemni. Do dziś wspomina towarzyszące mu emocje, ekscytację, oczarowanie magicznie pojawiającymi się czarno-białymi obrazami.

Wystawa InfraRed autorstwa Adama Woronieckiego to zdjęcia wykonane w technice IR (ang. infrared – w podczerwieni).

Cała idea fotografii IR opiera się na naświetlaniu zdjęcia światłem podczerwonym, którego ludzkie oko nie rejestruje. Korzysta ze zjawisk pochłaniania promieniowania podczerwonego przez przedmioty, jego odbijania i emisji. Najsilniej podczerwień odbija zawarty w roślinach chlorofil, dlatego, jak podkreśla autor prac, najlepszym tematem do tego typu zdjęć jest krajobraz, w którym dominuje zieleń. Roślinność wychodzi w bardzo jasnych kolorach, aż po czystą biel. Niebo z kolei staje się czarne, ponieważ pochłania pasmo podczerwone. Ciekawie prezentują się również zbiorniki wodne.

Autor lubi eksperymentować, co możemy zauważyć na fotografiach, które powstały miedzy innymi w Ełku, Augustowie i Olecku. Zatrzymana w kadrze Adama codzienna rzeczywistość zmienia całkowicie swój wymiar, wprowadza widza w surrealistyczny świat, a wszystko to za sprawą bardzo abstrakcyjnej, przewrotnej kolorystyki.

 

Komentarze
Więcej w Adam Woroniecki, Fotografia, Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa, Olecko, ROK, sztuka
Marszałek województwa wręczy nagrody dla “Przedsiębiorstw Fair Play”. Wśród nagrodzonych TRAIDENIS – POL z Olecka

Urząd Marszałkowski informuje: Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin spotka się z laureatami XIX edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair...

Zamknij