Wernisaż wystawy olecczanina, Kamila B. Janickiego w Galerii Prawdziwej Sztuki

Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” ma przyjemność zaprosić na pierwszy wernisaż olecczanina, Kamila B. Janickiego, który odbędzie się w piątek 15.09.2017 o godzinie 18:00 w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa.

Będziemy mogli zobaczyć niezwykłe, fantazyjne portrety inspirowane twórczością takich mistrzów, jak: Malczewski, Giger, Van Gogh, Banksy, Beksiński, Pisasso, Witkacy i wielu innych. 

Jest to niezwykły przekrój portretów, każdy budzi inne emocje, ma odrębny charakter i styl. Warto przyjść i zachwycić się osobiście. Cieszymy się, że ta inspirująca, ukryta dotąd przed światem twórczość Pana Kamila, skromnego rysownika, malarza, na co dzień pracownika ZPU PRAWDA, w końcu ujrzy światło dzienne…

Najwyższa pora. Wystawa czynna będzie do 17 października 2017 r.

** 

Od autora 

„Urodziłem się w Olecku 22 marca 1979 roku, tu też zdobyłem wykształcenie podstawowe i techniczne. Studiowałem w Kaliszu w filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, kierunek edukacja artystyczna (wychowanie plastyczne). Już jako dziecko marzyłem o tym, by zostać „artystą”, ale nic z tego nie wyszło. Obecnie  pracuję w ZPU PRAWDA w Olecku jako stolarz obrób-ki drewna. W wolnej chwili namiętnie rysuję, maluję, gram na gitarze i djembe. Do tej pory tworzyłem do szuflady. Nie da się ukryć, że artystycznie jestem pod dużym wpływem twórczości Wyspiańskiego i Witkacego. Jednak Witkacego uważam za swojego niedoścignionego mistrza.”

Kamil B. Janicki

Komentarze
Więcej w Kamil B. Janicki, kultura, Olecko, ROK, sztuka
Skrzyżowanie “bezrozumne” i znaki poza percepcją kierowców

Teoretycznie wszystko jest jasne. Na słupie oświetleniowym, znajdującym się tuż przy przedszkolnym płocie wisi znak ostrzegawczy A - 7 który...

Zamknij