Witaminowo – jabłkowy piknik policji i uczniów oleckich szkół

Komunikat KPP w Olecku:


Sad podziwiamy – witaminy zjadamy – kolejny już raz oleccy policjanci podzielili się jabłkami


Uczniowie i Policjanci zbierali jabłka z sadu znajdującego się na terenie Komendy Powiatowej Policji w Olecku. Następnie owoce trafiły do tłoczni, gdzie zostały przerobione na soki. Ta inicjatywa odbyła się już po raz kolejny i z pewnością w przyszłych latach szef oleckiej komendy będzie udostępniać bogactwo ogrodu na rzecz zdrowia.


Wiadomym jest, że owoce odgrywają bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka. Są doskonałym źródłem witamin i składników mineralnych. Owoce zawierają witaminy takie jak: A, C i E. Owoce to również źródło zbawiennych kwasów, które potrafią zregenerować i odmłodzić skórę. Świeże owoce, soki owocowe oraz owoce suszone powinny znaleźć się w jadłospisie na każdy dzień.


Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z przyrodą i wykorzystywania nabytych wiadomości w praktyce. W związku tym 22 września br. uczniowie klasy I ZSZ o kierunku ogrodnik z nauczycielem zawodu  z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku wyruszyli do sadu Komendy Powiatowej Policji w Olecku. Wędrówkę rozpoczęli od przypomnienia o właściwym zachowaniu się w terenie. Młodzież przeprowadziła również rozmowę na temat prac jakie wykonuje się w sadzie jesienią: zbieranie owoców, grabienie liści, oczyszczanie ze zgniłych owoców, przycinanie gałęzi.


Olecko, Policja, Sad podziwiamy - witaminy zjadamy


Korzystając ze sprzyjającej aury uczniowie wraz z policjantami urządzili witaminowy piknik. Przestrzegając zasad savoir-vivre wspólnie delektowali się zdrowym posiłkiem. Po czym przyszedł czas i zebranie sił do zbioru owoców.


 Dzięki uprzejmości Komendanta oleckiej komendy zebrano ponad 30 skrzynek jabłek.  Zabrane owoce trafiły do tłoczni, z której wróciły w postaci soku.


28 września doszło do ponownego spotkania. Tym razem w OSWdDG, w którym uczestniczyli:  insp. Andrzej Żyliński Komendant Komendy Powiatowej Policji w Olecku, dyrektor OSWdDG Artur Sobolewski z młodzieżą i Wojciech Jegliński ze Stowarzyszenia “Olecko Biega”. Darczyńcy – olecka komenda i Stowarzyszenie “Olecko Biega” przekazali na rzecz placówki 380 litrów soku jabłkowego, który wzbogacił menu młodzieży.


Zapewne na długo wszyscy zapamiętają eko-witaminową wyprawę i podobne akcje będą powtarzać.


Foto KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w Edukacja, KPP w Olecku, Olecko, Policja, Sad podziwiamy - witaminy zjadamy
Konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych w oleckiej bibliotece

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku i Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji - Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku zapraszają uczniów szkół podstawowych z...

Zamknij