Wspierajcie seniorów. “Korpus Wsparcia Seniorów”

Na dzisiejszej konferencji prasowej Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zarekomendował osobom starszym, by te pozostały w domach. Jednocześnie poinformował także o zamknięciu sanatoriów. Osoby starsze, które będą potrzebowały pomocy (np. zrobienie zakupów) będę mogły zadzwonić na specjalną infolinię(22 505-11-11) i konsultanci przekażą ich prośby do konkretnych DPS-ów.

Ponadto premier Morawiecki zapowiedział powołanie “Korpusu Wsparcia Seniorów” czyli osób, które będą na co dzień pomagać seniorom. W skład KWS wejdą harcerze, żołnierze WOT, a także wolontariusze. Ci ostatni mogą zgłaszać swój akces poprzez ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl lub zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy społecznej. Liczymy na to, że wszyscy koronasceptycy i wolnościowcy hurmem ruszą, by pokazać w praktyce swoje zaangażowanie i wyższość nad strachliwymi obywatelami. Zachęcamy bardzo.

Minister zdrowia Andrzej Niedzielski poinformował, że działania te wynikają z faktu, iż według statystyk 70% wszystkich zgonów z powodu C-19, to seniorzy powyżej 70 roku życia. Dbajmy więc o seniorów, tym bardziej w takim mieście jak Olecko, w którym jest ich bardzo dużo.

Komentarze
Więcej w COVID - 19, Korpus Wsparcia Seniorów, Mateusz Morawiecki
Polska na czerwono, policja w Olecku ma pełne ręce roboty

Premier Mateusz Morawiecki na zakończonej właśnie konferencji prasowej ogłosił kolejne restrykcje albo jak kto woli środki zapobiegające (tak je nazwał...

Zamknij