Wypadki i nietrzeźwi kierowcy czyli “tradycyjne” komunikaty oleckiej policji

Komunikaty KPP w Olecku (takie jak zawsze):

Uderzył w barierę ochronną, stoczył się do rowu i uderzył w drzewo – kierujący w ciężkim stanie trafił do szpitala

Policjanci oleckiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Wężewo gm. Kowale Oleckie. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierujący osobową skodą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, uderzył w barierę ochronną po czym stoczył się do rowu, gdzie uderzył w drzewo. Kierujący z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Wczoraj 04.06.2017 r. przed godz. 22:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Wężewo gm. Kowale Oleckie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący osobową skodą nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego wpadł w poślizg, uderzył w barierę ochronną po czym stoczył się do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo.

Pojazdem podróżowały dwie osoby.  35-latni kierujący z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Ełku, zaś 26-letni pasażer nie odniósł żadnych obrażeń.

Podczas wykonywanych czynności od Pawła M. policjanci wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Teraz prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności zdarzenia.

 

Nietrzeźwy kierujący

Ponadto w miniona sobotę 03.06.2017 r. oleccy policjanci w Olecku na ul. Kościuszki zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen. Podczas wykonywanych czynności od kierującego Marcina A. funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie około promil alkoholu.

Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 25-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Straciła prawo jazdy

W piątek 2.06.2017 r. w miejscowości Sedranki gm. Olecko policjanci ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli drogowej kierująca osobowa skodą. Sylwia S.. w terenie zabudowanym jechała z prędkością 105 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami 34-latka. straciła na 3 miesiące prawo jazdy.

W związku z wciąż licznymi zdarzeniami na drogach oraz przypadkami zatrzymywania kierujących pod wpływem alkoholu oleccy policjanci apelują o ostrożną i rozważna jazdę. Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy głównie od nas samych. Jeśli będziemy przestrzegać przepisów, a także uczestniczyć w ruchu drogowym w sposób ostrożny i świadomy to zdecydowanie zwiększymy nasze i innych szanse na bezpieczne poruszanie się po drogach.

Foto: KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Olecko
“Jabłko czy cytryna” oraz “Charytatywny Piknik Rodzinny”. Komunikaty oleckiej policji inne niż zazwyczaj

Nietypowe komunikaty KPP w Olecku: „Jabłko czy cytryna?” - wspólne działania oleckich policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w Wieliczkach Nietypową...

Zamknij