Wypadki i potrącenia. Kronika policyjna

Komunikaty KPP w Olecku

Jeden potrącił rowerzystę, dwóch innych nie zachowało ostrożności podczas manewru wyprzedzania. Weekend na drogach powiatu

W miniony weekend na drogach powiatu doszło do trzech zdarzeń. Jeden kierujący potrącił rowerzystę, zaś dwóch innych nie zachowało ostrożności przy manewrze wyprzedzania.  W wyniku zdarzeń do szpitala trafiły trzy osoby.

Przedwczoraj (06.08) około godz. 20:30 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Zajdy gm. Olecko. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki BMW nie zachował należytej ostrożności i najechał na prawidłowo jadącego, w tym samym kierunku, 9-letniego rowerzystę.  

Chłopiec z ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Suwałkach.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego bmw. Badanie alkomatem w jego organizmie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu.  

W związku z powyższym Sylwester J. został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśniania. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

 

Inne zdarzenie drogowe miało miejsce w sobotę 05.08. przed godz. 13:00 w miejscowości Kowale Oleckie. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierujący samochodem marki Volkswagen w trakcie manewru wyprzedzania, nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego uderzył w bok pojazdu marki Alfa Romeo, którego kierujący wykonywał manewr  skrętu w lewo.

W wyniku zderzenia obaj kierujący uskarżali się na ból głowy, w związku z czym zostali przetransportowani do szpitala w Olecku i Ełku.

Badanie alkomatem  wykazało, że mężczyźni byli trzeźwi.

Do ostatniego zdarzenia doszło 5 sierpnia br w miejscowości Skowronki w gminie Olecko. Kierujący pojazdem marki Audi nie upewniając się czy nie jest wyprzedzany przez inny pojazd, rozpoczął manewr wyprzedzania w wyniku czego uderzył w samochód osobowy marki Saab. Kierujący saaba w wyniku uderzenia stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze uderzając w pojazd marki Renault po czym dachował w przydrożnym rowie. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Paweł A. za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Ponadto w piątek 4.08. policjanci ruchu drogowego w miejscowości Nory w gm. Wieliczki zatrzymali kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Wojcek K. kierując osobowym volkswagenem jechał z prędkością 103 km/h .

Funkcjonariusze zatrzymali 32-latkowi prawo jazdy.

W związku z wciąż licznymi zdarzeniami drogowymi oleccy policjanci apelują do kierujących o ostrożną jazdę.  

Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in. nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami czy zwykła nieostrożność kierujących to najczęstsze przyczyny zdarzeń. Wielu z nich można było uniknąć, przestrzegając przepisów prawa oraz zachowując rozwagę.

 

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Olecko, Policja
Ważne zmiany w Urzędzie Miejskim

Ratusz informuje: W Urzędzie Miejskim w Olecku utworzony został  Wydział  Strategii i Rozwoju. Nowy regulamin organizacyjnym funkcjonuje od  1 sierpnia...

Zamknij