Wystawa malarstwa Iwony Bielawskiej w “Legusie”

Iwona Bielawska młoda, wszechstronnie uzdolniona malarka i projektantka mody, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pochodzi z Augustowa, tam dorastała, jej tata rzeźbił, mama zaś malowała i szyła, dzięki temu już od najmłodszych lat mogła budować artystyczne zainteresowania i rozwijać umiejętności plastyczne. Wakacje często spędzała w Olecku u babci swej przyjaciółki. Artysta projektuje bieliznę, ubrania, galanterię, obuwie, torby. Jest współzałożycielką marki “iw-design”, której przez kilka lat była głównym projektantem. Obecnie otworzyła własną firmę, jej odbiorcy to ludzie, otwarci, zdecydowani z charakterem. Wielką przyjemność sprawia jej malarstwo, bez którego, podobnie jak bez projektowania, nie mogłaby żyć. Malarstwo jest dla mnie rodzajem ucieczki od codzienności – przyznaje artystka – maluję to, co w danym momencie czuję – nie myśląc, nie skupiając się. Po prostu maluję. W przyszłości pragnie połączyć te dwie pasje w jedno. Pani Iwona jest niezwykle interesująca postacią, która wciąż ma nowe pomysły, a jej kreatywność nigdy nie zasypia.


W Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa będziemy mieli przyjemność zapoznać się z malarstwem Iwony Bielawskiej. Obrazy są ekspresyjne, nasiąknięte kolorem, przedstawiają najczęściej postacie ludzkie, osoby z bliskiego otoczenia, rodzinę. Mamy nadzieję, że w bliskiej przyszłości zaprezentujemy Państwu drugą strony artystki, jej autorskie projekty odzieży i galanterii.


Wernisaż wystawy malarstwa Iwony Bielawskiej, 6 czerwca 2014, godz. 18:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa, wstęp bezpłatny.

Komentarze
Więcej w Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa, Iwona Bielawska, Olecko, ROK, sztuka
Bezpłatne badania mammograficzne w Olecku

Informacja nadesłana:   LUX MED Diagnostyka Sp.z.o.o z Gdyni w dniu 9 czerwca 2014r.  wykona bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet...

Zamknij