XXI Przystanek Olecko. “Nieprzemakalni” panowie z “Wieży radości” kolejnymi gwiazdami imprezy

Czas przedstawić kolejny zespół, który zagra w naszym mieście w ramach XXI Przystanku Olecko. Tym razem będzie to grupa, która swoją działalność zaczęła jeszcze w latach 80., a jej największy przebój swego czasu nuciła cała Polska (ta słuchająca akurat w tamtym czasie rocka).

 

Zespół Sztywny Pal Azji powstał w 1986 roku i bardzo szybko osiągnął, jakbyśmy dziś powiedzieli, komercyjny sukces. Jeszcze w tym samym roku piosenka SZPALa “Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem festiwalu w Jarocinie. W 1987 roku ukazuje się debiutancka płyta kapeli zatytułowana “Europa i Azja”, z której pochodzi wspomniany wcześniej największy przebój zespołu, “Wieża radości, wieża samotności”. W kolejnych latach, bywało różnie. Po pierwszych niewątpliwych sukcesach, nastąpiły zmiany składu, które implikowały spore zamieszanie. W pewnym momencie wydawało się nawet, że zespół już nie przetrwa… a jednak. Na szczęście zespół przetrzymał wszystkie wichry i burze (wszak są “Nieprzemakalni”), w ostatnich latach sporo koncertuje, nagrywa nowe płyty i przyjedzie do Olecka by zagrać w ramach jak możemy przeczytać na stronie kapeli “kultowej imprezy Przystanek Olecko”.

 

W ramach tegorocznej edycji Przystanku Olecko, który odbędzie się w dniach 18-20 lipca 2014 wystąpią także: Myslovitz i Jamal.

Komentarze
Więcej w Olecko, Przystanek Olecko, ROK, Sztywny Pal Azji
W święta w kinie “Mazur” przerwa, ale później…

W kinie "Mazur" świąteczna przerwa. Nastał czas święcenia jajek i (roztropnego!!!) polewania się wodą. Ale już niedługo czekają nas kolejne...

Zamknij