“Zaginiona dziewczyna” w KADR-ze

Po przeprowadzce Amy i Nick przeżywają kryzys. Gdy w dniu rocznicy ślubu kobieta znika bez śladu, jej mąż staje się głównym podejrzanym. Tak w jednym zdaniu można przedstawić zarys fabuły “Zaginionej Dziewczyny”, naszej najnowszej propozycji KADRu – cyklu  Kino Ambitne Daje Radę.

 

Film to nie tylko pieczołowicie skonstruowana intryga, to również wiwisekcja toksycznego związku małżonków, której możemy dokonać dzięki prowadzonej dwutorowo narracji. 

 

Fincher – reżyser “Zodiaka” i “Social network” tym razem zrezygnował z wizualnych fajerwerków i charakterystycznej dla thrillerów przemocy. Postawił na posępny klimat, wzmocniony przez muzykę skomponowaną przez duet  Reznor/Ross, sarkastyczny dowcip i skrojone na miarę kreacje aktorskie  Bena Afflecka i Rosamundy Pike. “Zaginiona dziewczyna” to 149 minut dobrego kina, w trakcie seansu nie zauważycie upływu czasu.

 

KADR (Kino Ambitne Daje Radę), film “Zaginiona dziewczyna”,  30.10.2014 r. godz. 19:00, kino “Mazur” wstęp 12 zł.

Komentarze
Więcej w KADR, kino, Kino Mazur, Olecko, ROK
Olecko wśród 100 miast bez kolei, a Polska na szarym końcu cywilizacji kolejowej

O kolei, a właściwie barku połączeń kolejowych w Olecku pisaliśmy już wielokrotnie. Także niedawno, gdy zapowiadaliśmy akcję Centrum Zrównoważonego Transportu...

Zamknij