Zatrzymali auto do rutynowej kontroli i… skończyło się na areszcie dla pięciu osób

Komunikat KPP w Olecku:


Podczas rutynowej kontroli u kierującego, pasażerów i w pojeździe znaleźli narkotyki


Policjanci ruchu drogowego podczas rutynowej kontroli drogowej w samochodzie osobowym marki  Audi znaleźli narkotyki. Woreczki z substancjami zabronionymi posiadali również kierujący i jego pasażerowie. 4 osoby trafiły do policyjnego aresztu.


W miniony poniedziałek 19.09. przed godz. 19:00 w Olecku na ul. Kościuszki policjanci ruchu drogowego zatrzymali samochód osobowy marki Audi, którym podróżowały cztery osoby. Podczas kontroli wszystkie osoby zachowywały się nerwowo, a w pojeździe policjanci wyczuli charakterystyczny zapach narkotyków. W związku z tym mundurowi sprawdzili odzież kierującego Szymon S. i w kieszeni jego bluzy znaleźli torebkę z suszem roślinnym. Następnie podczas kontrolowania 19-letniego pasażera, próbował on wyrzucić z kieszeni kurtki dwie torebki z suszem roślinnym. W trakcie dalszych czynności również u pasażerki auta funkcjonariusze znaleźli torebkę z białym proszkiem, a w pojeździe na podłodze za fotelem kierowcy kolejną torebkę z suszem roślinnym.


Policjanci zabezpieczyli substancje a do policyjnego aresztu trafiły wszystkie osoby podróżujące audi.


Szymon S. został poddany badaniu, które wykazało w jego organizmie obecność marihuany. 21-latkowi zatrzymano prawo jazdy.


Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina.


Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Szymon S. będzie odpowiadał również za kierowanie pojazdem pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.


Foto: KPP w Olecku

Komentarze
Więcej w KPP w Olecku, Narkotyki, Olecko
Onet pyta o rynek w Olecku

Dziś na stronie onet.pl (dokładnie podróże.onet) możecie znaleźć quiz, w którym należy prawidłowo odpowiedzieć na pytania o największe, najwyższe, najdłuższe...

Zamknij