Zmiana w line-upie Przystanku Olecko!

Właśnie otrzymaliśmy ważny komunika o tym, że na tegorocznym XXI Przystanku Olecko zaszła zmiana w line-upie. W Olecku niestety nie zagra Jamal – zamiast nich, na Placu Wolności wystąpi Kaliber 44. Poniżej informacja nadesłana z ROK “Mazury Garbate”:

Kilka dni temu zapewnialiśmy, że JAMAL wystąpi w Olecku, takie informacje mieliśmy do ostatniej chwili. Dziś okazało się jednak, że zespół nie może przyjechać. Zamiast niego wystąpi KALIBER 44. Jako organizatorzy na tą sytuację nie mieliśmy wpływu.

Mamy jednak nadzieję, że 19 lipca na oleckiej scenie gorąco powitacie zespół Kaliber 44.

Kaliber 44 – polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Zaliczana do najważniejszych przedstawicieli gatunku w Polsce. Powstała w 1994 roku w Katowicach z inicjatywy braci Michała “Ś.P. Brata Joki” Martena i Marcina “Abra dAba” Martena. Wkrótce potem skład uzupełnił Piotr “Mag Magik I” Łuszcz. W 1998 roku po opuszczeniu składu przez Łuszcza formuła Kaliber 44 została rozwinięta o koncertową formację Baku Baku Skład, której członkami byli: bracia Martenowie, Maciej “WSZ” Gnatowski, Tomasz “CNE” Kleyff, DJ Bart, Sebastian “DJ Feel-X” Filiks oraz Piotr “Gutek” Gutkowski.

W 2003 roku formacja zaprzestała działalności, Marcin “Abradab” Marten rozpoczął solową działalność artystyczną. Jego starszy brat Michał podjął pracę zawodową, sporadycznie gościł także na płytach innych wykonawców. Natomiast Sebastian “DJ Feel-X” Filiks pozostał aktywnym członkiem krajowej sceny muzycznej. Nawiązał m.in. współpracę z Kapelą Ze Wsi Warszawa. W latach późniejszych zespół dał kilka koncertów, które nie stanowiły jednak o wznowieniu jego działalności. Ostatecznie 2013 roku doszło do oficjalnej reaktywacji grupy.

W szczytowym okresie działalności przypadającym na lata 1996-2000, grupa wydała trzy albumy studyjne pozytywnie oceniane przez krytyków muzycznych jak i publiczność. Obok takich zespołów jak Molesta Ewenement, Slums Attack, czy Nagły Atak Spawacza K44 z dorobkiem ponad 150 tys. sprzedanych płyty należy do najpopularniejszych zespołów hip-hopowych w Polsce. Kaliber 44 powszechnie jest zaliczany do nurtu hardcore psycho rapu, gatunku, terminu ukutego przez sam zespół. Faktycznie jednak ów gatunek nigdy nie uległ wykształceniu.

Kaliber 44 Olecko

Komentarze
Więcej w Jamal, Kaliber 44, Olecko, Przystanek Olecko, ROK
I Oleckie Święto Miodu

Wieści z Ratusza: 27 lipca 2014r. zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w I Oleckim Święcie Miodu.Od godz. 13.00 do 18.00...

Zamknij