Komunikaty sportowe MOSiR
MIEJSKO – POWIATOWA INAUGURACJA SZKOLNEGO ROKU SPORTOWEGO 2013/2014
XXII OLECKIE OTWARTE BIEGI DLA DZIECI, MŁODZIEŻY i DOROSŁYCH
Termin i miejsce: 28.09.2013. (sobota), godz. 10:00, Stadion Miejski w Olecku.
Organizator: MOSiR Olecko
Sędzia główny: Andrzej Kamiński, sędzia startowy: Wojciech Pilichowski
Wyniki rywalizacji:
Dziewczęta 500 m (klasy I – II szkół podstawowych)
1. Wiktoria Jackiewicz SP3 Olecko
2. Julia Dzierżyk SP Gąski
3. Magdalena Obuchowska SP Kowale Oleckie
Chłopcy 500 m (klasy I-II szkół podstawowych)
1. Aleksander Zawistowski SP1 Olecko)
2. Damian Dzierżyk SP Gąski
3. Maciej Wądołowski SP3 Olecko
Dziewczęta 500 m (klasy III – IV szkół podstawowych)
1. Kinga Kuklińska SP3 Olecko
2. Karina Bernecka SP Cimochy
3. Katarzyna Cieślukowska SP Kowale Oleckie
Chłopcy 500 m (klasy III-IV szkół podstawowych)
1. Wojciech Kukliński SP3 Olecko
2. Dawid Kempisty SP3 Olecko
3. Adam Machnikowski SP3 Olecko
Dziewczęta 900 m ( klasy V – VI szkół podstawowych)
1. Aleksandra Jaroniec SP3 Olecko
2. Klaudia Ćwikowska SP3 Olecko
3. Karolina Jasińska SP3 Olecko
Chłopcy 900 m (klasy V – VI szkół podstawowych)
1. Tadeusz Szarnecki SP1 Olecko
2. Michał Milewski SP3 Olecko
3. Aleksy Szczerbiński SP Kowale Oleckie
Dziewczęta 1 mila (klasy I – III gimnazjów)
1. Anna Skorupska SP Kowale Oleckie
2. Angelika Opanowska Gim.2 Olecko
3. Dominika Best Gim. Kowale Oleckie
Chłopcy 1 mila (klasy I – III gimnazjów)
1. Tomasz Barszczewski Gim. Kijewo
2. Maciej Nikielec ZS Olecko
3. Karol Wójcik Gim. Kijewo
Dziewczęta 1 mila (szkoły ponadgimnazjalne)
1. Martyna Sadłowska I LO Olecko
Chłopcy 3000 m (szkoły ponadgimnazjalne)
1. Arkadiusz Jurewicz ZST Olecko
2. Mikołaj Głębocki I LO Olecko
3. Sylwester Sak ZST Olecko
Kobiety bieg otwarty 3000 m
1.Agnieszka Omilian
2. Anna Szpunar
3. Marta Bielenica
Mężczyźni bieg otwarty 3000 m
1. Marcin Brynda
2. Damian Wróblewski
3. Konrad Sokalski
W trakcie oficjalnego otwarcia zawodów wręczone zostały puchary za Współzawodnictwo Sportowe Szkół w Gminie Olecko w roku szkolnym 2012/2013. Wyróżnienia wręczał dyrektor MOSiR-u Andrzej Kamiński.
KLASYFIKACJA W KATEGORII SZKóŁ PODSTAWOWYCH
1. SP nr 1 w Olecku
2. SP nr 3 w Olecku
3. SP nr 4 w Olecku
4. SP w Gąskach
5. SP Judziki
6. SP w Babkach Oleckich
KLASYFIKACJA W KATEGORII GIMNAZJóW
1.Gimnazjum nr 2 w Olecku
2. Gimnazjum nr 1 w Olecku
3. Gimnazjum w Kijewie
4. Gimnazjum w Babkach Oleckich
Mistrzostwa Województwa WMZLZS w wielobojach lekkoatletycznych
Termin i miejsce: 26.09.2013r., Stadion Miejski w Olecku. Organizatorzy: MOSiR Olecko Sędziowie: Stanisław Krzywicki
WYNIKI KOŃCOWE:
100m dziewcząt gimnazja:
1. Natalia Polak (Karaszewo) 13,60s
2. Gabriela Czarna (Kinakjmy) 14,59s
3. Sylwia Jabłoński (Ząbkowo) 14,60s
400m dziewcząt gimnazja:
1. Angelika Kwiatkowska (Stare Juchy) 68,06s
2. Klaudia Rolka (Piecki) 70,04s
3. Paulina Żukowska (Pisanica) 73,54s
Skok w dal dziewcząt gimnazja:
1. Justyna Kempisty (Gim.2 Olecko) 4,28m
2. Angelika Chudy (Franciszkowi) 3,99m
3. Paulina Osik (Karaszewo) 3,92m
Pchnięcie kulą 3 kg dziewcząt:
1. Ewelina Szymanowska (Kowale Oleckie) 8,67m
2. Marika Kondradzka (Pisanica) 8,31m
3. Zuzanna Murawska (Babki Oleckie) 7,96m
Sztafeta 4x100m dziewcząt gimnazja:
1. Karaszewo 58,35s
2. Piecki 58,72s
3. Kinkajmy 59,17s
100m dziewcząt ponadgimnazjalne:
1. Monika Kosa (LO Olecko) 15,89s
2. Katarzyna Milewska (ZST Olecko) 15,29s
3. Magdalena Gałaszewska (ZSLiZ Olecko) 17,36s
400m dziewcząt ponadgimnazjalne:
1.
2.
3.
Skok w dal dziewcząt ponadgimnazjalne:
1. Kinga Tez (LO Olecko) 4,15m
2. Karolina Święczkowska (ZSLiZ Olecko) 4,04m
3. Karolina Jachimczuk (ZST Olecko) 3,38m
Pchnięcie kulą 4 kg dziewcząt ponadgimnazjalne:
1. Marta Malinowska (LO Olecko) 7,74m
2. Natalia Karczewska (ZST Olecko) 6,99m
3. Magdalena Jachimowicz (ZSLiZ Olecko) 6,54m
Sztafeta 4x100m dziewcząt ponadgimnazjalne:
1. LO Olecko 57,17s
2. ZSLiZ Olecko 56,61s
3. ZST Olecko 67,09s
100m chłopcy gimnazja:
1. Kamil Januszczyk (Gim.2 Olecko) 12,16s
2. Andrzej Bartoszewicz (Kalinowo I) 12,19s
3. Marcin Jabliński (Ząbrowo) 12,20s
800m chłopców gimnazja:
1. Andrzej Wojciech (Kalinowo I) 2:22,76
2. Michał Wargala (Gim.2 Olecko) 2:25,46
3. Artur Kłodnicki (Franciszkowo) 2:27,94
Skok w dal chłopców gimnazja:
1. Przemysław Wieczorek (Ząbrowo) 5,36m
Michał Szumny (Kraszewo) 5,36m
3. Mateusz Żenda (Gim.2 Olecko) 5,24m
Pchnięcie kulą 5 kg chłopców gimnazja:
1. Tomasz Grzana (Piecki) 10,93m
2. Dawid Wardowski (Ząbrowo) 9,90m
3. Aron Kindlarski (Bezledy) 9,81m
Sztafeta 4x100m chłopców gimnazja:
1. Gim. nr 2 Olecko 44,88s
2. Ząbrowo 50,09s
3. Kalinowo I 50,57s
100m chłopców ponadgimnazjalne:
1. Hubert Wróblewski (LO Olecko) 12,52s
2. Damian Matysiewicz (ZSME Ełk) 12,71s
3. Łukasz Bartoszewicz (ZSLiZ Olecko) 12,94s
800m chłopców ponadgimnazjalne:
1. Krystian Babul (ZSMiE Ełk) 2:22,16
2. Łukasz Arciszewski (ZSLiZ Olecko) 2:22,50
3. Krzysztof Marczuk (ZST Olecko) 2:24,16
Skok w dal chłopców ponadgimnazjalne:
1. Mateusz Dłużniewski (LO Olecko) 5,76m
2. Maciej Głódź (ZST Olecko) 5,45m
3. Patryk Mitros (ZSMiE Ełk) 5,13m
Pchnięcie kulą 6 kg chłopców ponadgimnazjalne:
1. Dawid Bugnacki (ZSMiE Ełk) 11,48m
2. Mateusz Paczyński (ZSLiZ Olecko) 10,02m
3. Eryk Hołownia (LO Olecko) 9,85m
Sztafeta 4x100m chłopców ponadgimnazjalne:
1. ZSLiZ Olecko 49,35s
2. ZST Olecko 50,48s
3. LO Olecko 51,56s
Klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych:
Chłopcy:
1. Ząbrowo
2. Gimn.2 Olecko
3. Kalinowo I
Dziewczęta:
1. Kinkajmy
2. Kraszewo
3. Piecki
Klasyfikacja końcowa szkół ponadgimnazjalnych:
Chłopcy:
1. ZSMiE Ełk
2. LO Olecko
3. ZSLiZ Olecko
Dziewczęta:
1. LO Olecko
2. ZST Olecko
3. ZSLiZ Olecko
W zawodach wzięło udział 200 zawodników i zawodniczek ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale.
Rejonowy Turniej Orlika w piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych
Termin i miejsce: 27.09.2013r., Boisko ze sztuczną murawą w Olecku. Organizatorzy: MOSiR Olecko, Sędziowie: Marek Stankonowicz
Do zawodów zgłosiły się następujące drużyny chłopców:
Gimnazjum nr 2 Olecko
Gimnazjum Giżycko
Gimnazjum Wieliczki
LUKS Wydminy
WYNIKI:
Gimnazjum nr 2 Olecko – Gimnazjum Giżycko 1:2
Gimnazjum Wieliczki – LUKS Wydminy 3:0
Gimnazjum nr 2 Olecko – Gimnazjum Wieliczki 3:1
Gimnazjum Giżycko – LUKS Wydminy 2:3
Gimnazjum nr 2 Olecko – LUKS Wydminy 4:3
Gimnazjum Giżycko – Gimnazjum Wieliczki 5:3
KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:
1. Gimnazjum Giżycko
2. Gimnazjum nr 2 Olecko
3. Gimnazjum Wieliczki
4. LUKS Wydminy
Dwie pierwsze drużyny uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy. W zawodach uczestniczyło 45 zawodników.
Rejonowy Turniej Orlika w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych
Termin i miejsce: 27.09.2013r., Hala “Lega” w Olecku. Organizatorzy: MOSiR Olecko. Sędziowie: Robert Markowski
Do zawodów zgłosiły się następujące drużyny dziewcząt:
Gimnazjum nr 2 Giżycko
Gimnazjum Wieliczki
Gimnazjum nr 2 Olecko
Gimnazjum Wydminy
WYNIKI:
Gimnazjum nr 2 Giżycko – Gimnazjum Wieliczki 2:0 (25:10, 25:23)
Gimnazjum nr 2 Olecko – Gimnazjum Wydminy 2:1 (25:20, 19:25, 15:8)
Gimnazjum nr 2 Giżycko – Gimnazjum nr 2 Olecko 2:0 (25:17, 25:10)
Gimnazjum Wieliczki – Gimnazjum Wydminy 2:0 (25:16, 25:13)
Gimnazjum nr 2 Giżycko – Gimnazjum Wydminy 2:0 (25:9, 25:5)
Gimnazjum Wieliczki – Gimnazjum nr 2 Olecko 2:0 (25:10, 25:5)
KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:
1. Gimnazjum nr 2 Giżycko
2. Gimnazjum Wieliczki
3. Gimnazjum nr 2 Olecko
4. Gimnazjum Wydminy
Dwie pierwsze drużyny uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy. Ogółem w zawodach uczestniczyło 40 zawodniczek.