Były wiceburmistrz na zwolnieniu, a nowego nie ma

Oceń

Wciąż nie ma decyzji w sprawie powołania wiceburmistrza. Na razie Wacław Olszewski nie podjął (przynajmniej oficjalnie) decyzji czy w ogóle zostanie powołany wiceburmistrz. Nie ma w tej sprawie żadnych jasnych i konkretnych deklaracji, co rzecz jasna jest przedmiotem różnych spekulacji. Być może burmistrz czeka na zakończenie okresu rekonwalescencji byłego wiceburmistrza Henryka Trznadla.

Jeśli chodzi bowiem o Henryka Trznadla to były komisarz Krzysztof Marek Kosewski zwolnił go z funkcji wiceburmistrza. Okres wypowiedzenia skończył się z dniem 30 czerwca 2017 r. Jak nas poinformowano w Ratuszu kilka dni przed końcem okresu wypowiedzenia (26 czerwca) Henryk Trznadel dostarczył zwolnienie lekarskie. Oznacza to, że od 1 lipca 2017 r.  przebywa on na zasiłku chorobowym, który wynosi maksymalnie 80% średniej krajowej (4353 zł brutto). Nie wiadomo jak długo potrwa okres leczenia.

Jak widać praca na rzecz Olecka wyczerpuje. Na szczęście jak się wydaje Wacław Olszewski kłopoty zdrowotne ma już za sobą i bez problemu może wypełniać funkcję burmistrza.

 

Komentarze
Więcej w Henryk Trznadel, Olecko
A może Olecko jest nie tylko miastem sportu?

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku odbędzie...


Zamknij