Amerykańscy żołnierz ponownie w Ratuszu. Rozmawiali o współpracy i pytali o opinie na temat ćwiczeń

Z Ratusza:

31 lipca br. w Urzędzie Miejskim w Olecku odbyło się spotkanie z  amerykańskimi żołnierzami  z zespołu Civil Affairs oraz oficerem z Grupy Integracji Sił NATO z Bydgoszczy.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Olecku, Karol Sobczak oraz kierownicy dwóch wydziałów merytorycznych rozmawiali o możliwości współpracy oraz wykorzystania gminnych  dróg do transportu żołnierzy i ciężkiego sprzętu wojskowego.

Żołnierze pytali o opinie i uwagi na temat ćwiczeń, które miały miejsce na terenie gminy Olecko dwa tygodnie wcześniej. Nie da się części manewrów przeprowadzić bezszelestnie więc pytano o odzew wśród społeczności  lokalnej.  – Widok przelatujących wojskowych helikopterów nad Oleckiem  był raczej atrakcją i nie  wprowadził poczucia zagrożenia – zapewnił Karol Sobczak w swoim wystąpieniu. Szkoda tylko, że nie mogliśmy uprzedzić mieszkańców, że część sprzętu wojskowego będzie zlokalizowania w mieście. Olecczanie są was ciekawi i  raczej narzekali, że tylko garstka z nich mogła obejrzeć ten sprzęt, bo nikt ich nie uprzedził o tej atrakcji. W zasadzie to był największy zarzut, jaki odnotowaliśmy w związku z manewrami – powiedział.

Dyskutowano o metodach na budowanie pozytywnych relacji z lokalną społecznością. Olecczanie częściej będą mogli spotykać się z amerykańskimi żołnierzami, którzy zamierzają korzystać ze sportowej oferty miasta. Planowane są również wizyty w szkołach, gdzie dzieci i młodzież będą mogli usłyszeć o powodach, dla których w naszym regionie stacjonują wojska NATO oraz o tym  jakie podejmują działania w regionie.

Foto: archiwum Urzędu Miejskiego w Olecku

Komentarze
Więcej w amerykańscy żołnierze, Civil Affairs, NATO, Olecko
Tylko czy aż 5 wniosków do budżetu obywatelskiego gminy Olecko na 2018

Ratusz informuje: Do Urzędu Miejskiego w Olecku wpłynęło 5 wniosków do budżetu obywatelskiego gminy Olecko na 2018 rok - dokładnie...

Zamknij