“Coś nowego, nieznanego, może lepszego a może gorszego” czyli wasze głosy o wyborach 2014

Rozpoczynamy dyskusję o wyborach samorządowych. Zapewne zanudzimy was nią na śmierć, ale naszym zdaniem warto przeanalizować nasz i wasze wybory. Na dobry początek publikujemy opinię Konrada Topolskiego którą zamieścił jako komentarz pod tekstem “Opozycja czy koalicja. Demokracja czy wariant wschodni w Olecku”. Naszym zdanie szczególnie w drugiej części tej krótkiej wypowiedzi padło kilka bardzo ciekawych i jak się wydaje słusznych stwierdzeń. A co wy o tym sądzicie.

 

Psy szczekają karawana jedzie dalej. Na zmiany w Olecku poczekamy kolejne 4 lata oczywiście o ile wyborcy kolejny raz, skuszeni fantastycznym programem KWW Mała Ojczyzna Olecko, nie zastopują maszyny głosując na stare ale znane. Kosmetyczne zmiany w postaci nowych rajców, którzy pierwszy raz wezmą ster miasta w łapki, nie rozbiją skostniałego aparatu. Boję się, jednocześnie niejako prowokując ich z rozmysłem, by nie byli w tej kadencji pozbawionymi własnego zdania maszynkami do głosowania. Chciałbym aby mieli w głowach, mimo, że wypowiedziany w innym kontekście jednak mający uniwersalny charakter, cytat z Herberta – “Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie.” Na swój sposób zadziwiająca była dla mnie postawa niektórych mieszkańców, którzy przed ogłoszeniem pełnych wyników, mając wiedzę na temat rezultatu z kilku komisji gdzie wygrało “nowe” (mówię o wyborach burmistrza) ze strachem niemal w oczach szeptali “I co teraz będzie?” Byłoby coś nowego, nieznanego, może lepszego a może gorszego. Tego przez 4 lata się nie dowiemy.

 

Komentarze
Więcej w Olecko, opinie
Projekt linii Olecko – Gołdap w plebiscycie Kolej 2022. Możecie dodać swój głos

Jeszcze tylko dzisiaj można wziąć udział w głosowaniu w plebiscycie Kolej 2022. W województwie warmińsko - mazurskim zgłoszono 5 projektów...

Zamknij