Cztery medale oleckich lekkoatletów  w Mistrzostwach Województwa Młodzików Warmińsko – Mazurskiego

Informacja nadesłana:

17 września w Lubawie odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików U16 (2002 i 2003) w lekkiej atletyce. W walce o medale stanęło pięciu młodzików i poza klasyfikacją jedna juniorka młodsza. Młodzi zawodnicy MLKS Czarni Olecko zdobyli w sumie 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy.

Złoty medal zdobył Wojciech Tomczyk w skoku w dal, który potwierdził swoją dobrą dyspozycję przed Mistrzostwami Polski. Wynik jaki uzyskał to 6.18 m. Wojciechowi udało się również awansować do finału na 100m z nowym rekordem życiowym 11.97 s. W finale uzyskał ostatecznie czas 12.12 s. co dało mu 6. miejsce.

Z dwóch medali mógł cieszyć się Kacper Murawski. Najpierw z czasem 12.46 wszedł do ścisłej ósemki, by finale ustanowić swój nowy rekord życiowy. Z wynikiem 11.98 s. cieszył się z brązowego medalu. Srebrny medal udało się zdobyć w biegu na 300 m. Srebro zdobył z wynikiem 38.51 s. i do złota zabrakło 0.29 s.

Srebrny medal zdobyła również Wiktoria Mokicka w skoku wzwyż z wynikiem 135 cm. Zawodniczka ta wystartowała również w biegu na 100m i z wynikiem 14.92 s. nie udało się jej wejść do ściesłego finału.

Świetnie zaprezentowali się biegacze średnio dystansowi. Kacper Kłoczko w biegu na 600 m z czasem 1:35.37 zajął 4. miejsce. Do brązu zabrakło 1.5 sekundy.

Z nowego rekordu życiowego poprawionego o prawie 4 sekundy na 1000 m mogła cieszyć się Patrycja Motulewicz i z czasem 3:38.20 uplasowała się na 4. miejscu. Do medalu zabrakło 16 sekund.

Poza klasyfikacją na 1000 m wystartowała juniorka młodsza Alicja Pietruczuk. Czas jaki uzyskała tego dnia to 3:22.17.

Trenerem zawodników jest Marcin Brynda, który serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z roczników od 2005 do 2001 na zajęcia.