Hendrix w Suwałkach

Choć tytuł brzmi niedorzecznie to nie ma w nim cienia przesady. Leon Hendrix, brat legendarnego Jimiego Hendrixa zagra wraz ze swoim zespołem 4 maja w Suwałkach. 

 

Historię rodziny Jimiego trudno uznać za sielankę. Twórca „Hey Joe” (urodził się 1942 roku i tak naprawdę zwał się James Marshall) miał sporo rodzeństwa. Jednak jego rodzice, szczególnie po wojnie z trudem wiązali koniec z końcem. Dlatego jego dwie siostry zostały oddane do adopcji, a opiekę nad Josephem (młodszy brat) z powodów zdrowotnych przejęło państwo. Poza tym gitarzysta miał jeszcze dwóch braci – Alfreda i Leona.

 

Urodzony w 1948 roku Leon przeszedł długą i krętą drogę zanim ostatecznie trafił na scenę. Narkotyki, alkohol, a nawet więzienie tego doświadczył w młodości. Spadł na samo dno, by w końcu po długim leczeniu stanąć na nogi. Ojciec szóstki dzieci i dziadek kilkorga wnuków, po wielu zakrętach życiowych, wieloletniej pracy dla Boeing Company, postanowił podążać ścieżką starszego brata. Wspólnie z zespołem Leon Hendrix Band, jako gitarzysta wykonuje zarówno kompozycje własne jak i Jimiego. Jego muzyka jest hołdem, który składa dla swojego brata.

 

Leon Hendrix przyjeżdża do Polski po raz pierwszy. Koncert odbędzie się 4 maja (piątek) o godz. 19.00, w ogrodzie letnim Rozmarino, ul. Kościuszki 75 w Suwałkach.

 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Informacji ROKiS (ul. T. Noniewicza 71) w godz. 8.00 – 18.00, tel. 87 566 42 11.

Komentarze
Więcej w Koncert, Leon Hendrix, muzyka, ROKiS
Cykl Spotkań z Muzyką dla seniorów i ich rodzin w Plaza Suwałki

Plaza Suwałki i Fundacja Traditio et Novitas zapraszają na   Cykl Spotkań z Muzyką dla seniorów i ich rodzin  ...

Zamknij