Hobbit za rok w kinach

Właśnie w sieci pojawił się pierwszy oficjalnym trailer nowego filmu Petera Jacksona „Hobbit. Niezwykła podróż”. Peter Jackson to rzecz jasna reżyser słynnej już trylogii „Władca pierścienia”, a „Hobbit” to historia, która poprzedza wydarzenia ukazane w „Drużynie pierścienia”.

 

Tym razem głównym bohaterem opowieści jest Bilbo Baggins, który niechętnie przystaje na propozycję złożoną mu przez tajemniczego Gandalfa by wyruszyć w daleką podróż. Wszak hobbity są znanymi domatorami i niechętnie ruszają się z domu. A do tego Gandalf nie może zagwarantować, że Bilbo kiedykolwiek wróci do ukochanego Shire. Pierwowzór literacki film, książka J.R.R. Tolkiena „Hobbit czyli tam i z powrotem” jest pełną niezwykłych, często zabawnych, ale i niepokojących przygód grupy wesołych kompanów – Bilbo Bagginsa i trzynastu krasnoludów na czele z Thorinem. Powieść została wydana w 1937 roku i uważana jest z prolog późniejszej trylogii „Władca pierścieni”. Być może dlatego jest mniej mroczna i ponura niż wspomniana trylogia. Ale wydarzenia ukazane w „Hobbicie” mają ogromna znaczenie dla zrozumienia chociażby „Drużyny pierścienia”. To właśnie w „Hobbicie” po raz pierwszy pojawia się pierścień i Gollum.

 

Premiera filmu zapowiadana jest na 14 grudnia 2012. Trzeba jeszcze sporo poczekać. A na razie możecie obejrzeć oficjalny zwiastun filmu „Hobbit. Niezwykła podróż” oraz zapoznać się z pierwszym plakatem promującym dzieło.

 

Komentarze
Więcej w film, Hobbit, J.R.R. Tolkien, Książki, kultura
1000 stron do wygrania. Trudi Canavan

W tym tygodniu na naszym portalu gości Trudi Canavan. Wczoraj przedstawiliśmy wam sylwetkę tej niezwykle popularnej w Polsce australijskiej pisarki....

Zamknij