Jak to z Coelho było

Miłośnicy literatury i talentu Paulo Coelho z pewnością chętnie wybiorą się w najbliższy czwartek na spotkanie z tłumaczką i propagatorką tego brazylijskiego pisarza Barbarą Stępień.

 

Na początku lat 90. podczas pobytu w Paryżu Barbara Stępień przekonała pewnego nieznanego w Polsce brazylijskiego twórcę, by zaufał młodej i niedoświadczonej kobiecie i przekazał jej prawa do książki „Alchemik”. Decyzja pisarza napotkała opór ze strony agentki zajmującej się prawami autora „Zahira”. Najwyraźniej jednak determinacja Barbary Stępień była dla Coelho lepszą rekomendacją niż propozycja pewnej solidnej polskiej oficyny, która pojawiała się mniej więcej w tym samym czasie co oferta Barbary Stępień. Na szczęście dla pisarza, jego intuicja go nie zawiodła.

 

Dziś Paulo Coelho należy do najpoczytniejszych autorów w Polsce. Jego książki sprzedały się w ogromnych nakładach. Niewiele jest krajów, w których pisarz może poszczycić się tak liczną rzeszą czytelników. Wszystko to dzięki determinacji Barbary Stępień, która nie mając faksu, biura i odpowiedniego doświadczenia w 1995 roku założyła wydawnictwo Drzewo Babel i zaczęła edycję książek brazylijskiego pisarza. Nic dziwnego, że ten odwdzięczył się swojej propagatorce z nawiązką. Wielokrotnie gościł w Polsce, jest także ojcem chrzestnym córki Barbary Stępień.

 

W najbliższy czwartek, 15 marca, o godz. 17.00, tłumaczka, i propagatorka twórczości Paulo Coelho, właścicielka wydawnictwa Drzewo Babel opowie o swojej współpracy z brazylijskim autorem podczas spotkania w Szkole Artystycznej (ul. Armii Krajowej 21) w Ełku. Wstęp wolny.

Komentarze
Więcej w Ełk, Książki, kultura
Ekscentryczna singielka Lucyna i namolna sąsiadka Ernestyna w Ełku

Krystyna Sienkiewicz jako ekscentryczna emerytka-singielka Lucyna i Zofia Czerwińska w roli niezbyt miłej, namolnej sąsiadki Ernestyny. Do tego Anna Dereszowska...

Zamknij