Jak wykorzystać konto bankowe do rozwoju firmy
Decydując się na konto w banku najczęściej kierujemy się kosztami prowadzenia rachunku i wysokością opłat za przelew. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że to narzędzie może unowocześnić firmę w wielu aspektach niezwiązanych bezpośrednio z prowadzeniem rozliczeń finansowych z kontrahentami.
Najmniejsze szanse na konkurencyjność wobec wielkich marek mają małe lokalne firmy. Są one mniej zasobne zarówno pod względem finansowym, jak i kadrowym. Z tego powodu mikro i małe przedsiębiorstwa skupiają się przede wszystkim na rzetelnym świadczeniu usług, czy sprzedaży, nie mogą zaś poszczycić się specjalizacją działań wspierających własny biznes. Czy konto w banku może zmienić tę rzeczywistość?
Choć wydaje się to nierealne, to Idea Bank udowodnił, że zmiana niewielkiej firmy w prężne przedsiębiorstwo jest możliwa. Konto online, które proponuje ten bank nie pełni jedynie funkcji portfela. Oferuje całą niezbędną infrastrukturę po to, by przedsiębiorca mógł rozwijać swój biznes.
Bezkosztowe konto bankowe i przelewy bez opłat to istotna, ale nie najważniejsza cecha rachunku w Idea Banku. Dużo większą rolę w funkcjonowaniu firmy odgrywają takie instrumenty jak szybkie, bezproblemowe finansowanie działalności, mobilne wpłatomaty, terminale płatnicze na preferencyjnych warunkach, czy faktoring.
Podstawową cechą konta online w Idea Banku jest możliwość obsługi bez osobistej wizyty w banku. Ta zaleta jest niezwykle chętnie wykorzystywana przez przedsiębiorców ubiegających się o kredyt. Warto wiedzieć, że w tym banku możliwe jest pozyskanie pomocy finansowej w 100 proc. przez internet. Decyzja o przyznaniu kredytu zapada w kilka minut, bez konieczności przedkładania dodatkowych zaświadczeń z urzędów. Co istotne, kredyt mogą uzyskać nawet firmy, które dopiero zaczynają swoje działanie. Takie udogodnienie możliwe jest dzięki rządowym gwarancjom de minis. Bank oferuje też merytoryczne wsparcie dla przedsiębiorstw ubiegających się o dofinansowanie ze środków unijnych.
Kto myśli, że Idea Bank ogranicza się wyłącznie do oferowania tradycyjnych produktów bankowych, ten jest w dużym błędzie. Marka Idea szczyci się wieloma nowatorskimi rozwiązaniami. Jednym z nich jest mobilny wpłatomat. Dzięki tej usłudze, przedsiębiorcy operujący w dużej mierze gotówką mogą bezpiecznie i bez wychodzenia z firmy przekazać środki z utargu na własne konto bankowe. Aby ułatwić firmom ograniczanie wpłat gotówkowych, bank proponuje też terminale płatnicze z opłatami na bardzo niskim poziomie.
Innym produktem zasługującym na uznanie jest aplikacja w chmurze umożliwiająca zarządzanie firmą, czy wystawianie faktur. Do usług elektronicznych należy też sejf na najważniejsze dokumenty. Dzięki niemu nasze najważniejsze akta będą chronione przez szyfrowane połączenie SSL, tj. tak jak połączenie z bankiem.
Kolejną zaletą jest możliwość korzystania z faktoringu, czyli sprzedaży faktur i natychmiastowego pozyskania należności. To szczególnie ważna usługa w przypadku firm, które nagle potrzebują zastrzyku finansowego lub nie chcą borykać się ze ściągalnością należności od wartościowych, lecz niezbyt terminowych kontrahentów.
Bank pozostawia do dyspozycji klientów sieć biur coworkingowych w dużych miastach. Mając w zanadrzu takie biuro (wyposażone w powierzchnie do pracy, jak i prowadzenia konferencji oraz rozmów z kontrahentami) można zorganizować spotkanie biznesowe w miejscu o wysokim standardzie bez ponoszenia niebotycznych kosztów wynajmu sali.
Zalet usług oferowanych przez Idea Bank jest znacznie więcej. Uderzająca jest wielość rodzajów kont firmowych. Każdy może dobrać rachunek najpełniej odpowiadający jego potrzebom. Wśród nich znajdują się rachunki walutowe, rachunki o preferencyjnych warunkach kredytowych lub korzystnych warunkach oszczędzania pieniędzy. Konta są tak różne, jak różne są polskie firmy. Zrozumienie rodzimych problemów przedsiębiorców sprawia, że warto korzystać z usług Idea Banku.