Joanna Trzepiecińska poprowadzi warsztaty teatralne w Ełku

Szkoła Artystyczna w Ełku zaprasza w dniach 29-30 listopada 2013 r. na dwudniowe Mistrzowskie Warsztaty Teatralne, które poprowadzi Joanna Trzepiecińska. Szczegóły poniżej.

 

Joanna Trzepiecińska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, wokalistka. Debiutowała na scenie warszawskiego Teatru Polskiego w spektaklu “Bezimienne dzieło” w reż. J. Englerta (1987), następnie związała się z warszawskim Teatrem Studio (1988), gdzie pojawiła się jako Nancy w przedstawieniu Woody’ego Allena “Zagraj to jeszcze raz” w reż. A. Hanuszkiewicza (1988), a także wystąpiła w roli Lucy w “Operze za trzy grosze” w reż. J. Grzegorzewskiego (1989). Wkrótce trafiła na ekran kinowy w dramacie “Dotknięci” (1988), następnie zagrała w filmach Janusza Majewskiego “Czarny wąwóz” (1989), Janusza Kijowskiego “Stan strachu” (1989) oraz Jacka Bromskiego “Sztuka kochania” (1989).


W 1990 roku występowała gościnnie w roli Klary w spektaklu Aleksandra Fredry “Zemsta” w reż. Gustawa Holoubka. Ekranowa kreacja Marty w filmie Andrzeja Barańskiego “Nad rzeką, której nie ma” (1991) przyniosła jej nominację do nagrody Złotych Lwów za pierwszoplanową rolę kobiecą na XVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 1992 roku otrzymała Złotą Kaczkę, nagrodę przyznawaną przez czytelników magazynu FILM dla najlepszej aktorki. Powróciła na duży ekran m.in. w filmach: “Obywatel świata” (1991), “Panny i wdowy” (1991) i w popularnym melodramacie “Papierowe małżeństwo” (Paper Marriage, 1991). Zagrała w filmie akcji “Anioł śmierci” (Beyond Forgiveness, 1994) u boku Rutgera Hauera i Johna Rhysa-Daviesa, a także w kostiumowym fantasy K. Gradowskiego “Dzieje mistrza Twardowskiego” (1995, duch Barbary Radziwiłłówny). Odniosła sukces sceniczny rolą Śnieżki w musicalu “Królewna Śnieżka i krasnoludki” w reż. K. Kolbergera na scenie Teatru Komedia w Warszawie (1994) i Opery i Operetki w Szczecinie (1999).


Uznanie publiczności przyniosła jej rola Alicji w serialu TV Polsat “Rodzina zastępcza” (2000-2007). W 2004 roku odebrała nagrodę Kłapy 2003 od The Walt Disney Company Polska dla najlepszych twórców polskiej wersji językowej w filmach animowanych – za rolę Dory w filmie “Gdzie jest Nemo?”. W 2007 roku nagrała z Włodzimierzem Nahornym i innymi artystami płytę z kolędami “Cicho, Cicho Pastuszkowie”. W roku 2008 za rolę Claire w sztuce “Dowód” (reż. A. Seweryn, Teatr Polonia) otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Feliksa. Jest aktorką Teatru Polskiego w Warszawie, ale można można ją obecnie zobaczyć w spektaklach także kilku innych teatrów: “Zemsta” (reż. Krzysztof Jasiński, Teatr Polski), “Wszędzie jest wyspa tu” (reż. Małgorzata Smalara, Teatr Polski); “Sierpień” (reż. G. Bral, Teatr Studio), “Trzy Siostry” (reż. N. Parry-Brook, K. Janda, K. Zachwatowicz, Teatr Polonia), “Plotka” (reż. W. Malajkat, Teatr Syrena), “Sześć i pół kobiety” (reż. P. Cieślak, Teatr Studio), “Strategia Motyli” (reż. Z. Derebecki Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie.

Bierze udział w wielu projektach muzycznych, koncertując z takimi muzykami jak Bogdan Hołownia, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński i in. Występuje z własnymi recitalami i jako gość specjalny w jazzowym projekcie Janusza Szroma “Straszni Panowie Trzej” śpiewając piosenki z Kabaretu Starszych Panów.


Mistrzowskie Warsztaty Teatralne odbędą się w Szkole Artystycznej w Ełku w terminach:

29 listopada (piątek), godz. 17.30-20.30
30 listopada (sobota), godz. 10.00-13.00

Uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia warsztatów. Cena dwudniowych warsztatów: 40 zł. Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszenia w sekretariacie Szkoły, tel. 87 520 00 48, 726 333 200.

Liczba miejsc ograniczona!

 

Komentarze
Więcej w Ełk, Joanna Trzepiecińska, Szkoła Artystyczna, Teatr
W poszukiwaniu stolicy Mazur. Spotkanie w Oleckiej Izbie Historycznej

"Ełk-stolica Mazur?"   Ełk przed drugą wojną określany był jako stolica Mazur. Świadczą o tym przykładowo banknoty zastępcze z roku...

Zamknij