Karol Sobczak rezygnuje. Burmistrz wydaje oświadczenie… Houston mamy problem?

Jak wynika z informacji podanej na stronie Urzędu Miejskiego w dniu wczorajszym do Urzędu wpłynęło pismo od Karola Sobczaka, w którym składa on rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej w Olecku.

O swojej rezygnacji Karol Sobczak poinformował radnych podczas zeszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej. Sobczak oświadczył najpierw, że występuje z Małej Ojczyzny “Olecko”, a ponieważ głosami tego ugrupowania został Przewodniczącym to zapowiedział rezygnację z pełnionej funkcji. Wczoraj jego słowa, stały się faktem. Jednocześnie w dniu dzisiejszym na stronie “Głosu Olecka” ukazało się oświadczenie burmistrza Wacława Olszewskiego, które wprost odnosi się do złożonej przez Karola Sobczaka rezygnacji. Sam fakt pojawienia się Oświadczenia i jego treść oznacza, że decyzja dotychczasowego Przewodniczącego Rady jest pewnym zaskoczeniem dla obozu władzy.

Warto zaznaczyć, że Karol Sobczak był jednym z najbliższych współpracowników Wacława Olszewskiego. Niejednokrotnie krytykowaliśmy go za to, że nie do końca reprezentuje on interesy całej Rady Miejskiej, za to pełni nieformalną rolę rzecznika burmistrza. Szczególnie podczas sesji. Nieoficjalnie mówiło się także, że to Karol Sobczak miałby ewentualnie przejąć schedę po Wacławie Olszewskim. Tymczasem powołanie na stanowisko wiceburmistrza Mariusza Miłuna i intensywna promocja jego działalności sprawiła, że to on zaczął być postrzegany jako przysłowiowy Delfin. Z kuluarowych rozmów można się także dowiedzieć, że Karol Sobczak zanim Wacław Olszewski dokonał swojego wybory, liczył na stanowisko wiceburmistrza. Okazało się jednak, że burmistrz miał inny pomysł na swojego zastępcę. Jakby tego było mało podobno nie omówił i nie uzasadnił swojego wyboru z Karolem Sobczakiem, tylko postawił go przed faktem dokonanym. Co ciekawe to już druga, po Henryku Trznadlu zaufana osoba z obozu Wacława Olszewskiego, która odchodzi na boczny tor.

Rada na świątecznej, grudniowej sesji dokona wyboru nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej. Żeby było zabawniej Karol Sobczak podobno chce kandydować na stanowisko… Przewodniczącego Rady Miasta. Ale tym razem jako kandydat niezależny z poparciem opozycji, gdyż w związku z jego wystąpieniem z Małej Ojczyzny ugrupowanie to nie ma obecnie większości w Radzie.

Więcej na ten temat już wkrótce.

Komentarze
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne Oko w Oko z kulturą. Tym razem młoda kultura olecka, poezja rosyjska i wymiennik

Informacja nadesłana: Zapraszamy na kolejne, niedzielne spotkanie z kulturą – oddolną inicjatywę społeczną realizowaną we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury...

Zamknij