Komuniakt Urzędu Skarbowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olecku informuje:


Od 1 stycznia 2018 roku wszyscy przedsiębiorcy (także prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą), którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, mają obowiązek przesyłania swojej ewidencji VAT jako Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT).  Do grupy objętej nowym obowiązkiem należy również część rolników.

Pierwszy Jednolity Plik Kontrolny za styczeń 2018 r. mikroprzedsiębiorcy muszą złożyć do 26 lutego br.

Podatnicy VAT otrzymali do dyspozycji nowe, bezpłatne narzędzie do wysyłania JPK_VAT –aplikację e-mikrofirma. To intuicyjna, łatwa do pobrania oraz prosta w obsłudze aplikacja, dzięki której przedsiębiorcy, którzy nie korzystają z obsługi księgowej i biur rachunkowych będą mogli:

  • wystawić faktury krajowe,
  • zapisać faktury zakupu,
  • stworzyć ewidencję VAT,
  • sprawnie i szybko przygotować i wysłać pliki JPK_VAT.

Autoryzacja plików JPK_VAT

Pliki JPK_VAT można podpisać elektronicznie na trzy sposoby:

  •  za pomocą Profilu Zaufanego (eGO), który jest bezpłatnym narzędziem, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w internecie i korzystać z wielu usług online na portalach urzędowych,
  • danymi autoryzującymi – czasowe rozwiązanie udostępnione do końca 2018 r.,
  • kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Aplikacja e-mikrofirma, a także formularz JPK_VAT i aplikacja KLIENT JPK 2.0 oraz informacje, jak utworzyć i wysłać JPK_VAT, są dostępne na stronie www.jpk.mf.gov.pl.

Urząd Skarbowy w Olecku wspiera mikrofirmy z regionu. Od listopada 2017r. sukcesywnie prowadzone są szkolenia dla mikroprzedsiębiorców. Informacji o kolejnych należy szukać na stronie internetowej urzędu.

***

Dodatkowo w lutym uruchomiono dyżury w urzędzie skarbowym, najbliższy 24 lutego w godz. 9.00-13.00 przy pomocy pracownika US będzie można założyć Profil Zaufany oraz skorzystać z porad ekspertów w zakresie JPK_VAT. Dnia 26 lutego urząd będzie czynny do godz. 18.00, ponadto w tym dniu będzie pełnił dyżur tel. do godz. 22.00 pod nr tel.: 87 629 42 00.

Komentarze
Więcej w Olecko, Urząd Skarbowy
Myśliwy, to ma klawe życie

Tekst nadesłany: W ustawie, która przegłosował Sejm w grudniu zeszłego roku (o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt) znajduje się zapis, z...

Zamknij