Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”

Informacja nadesłana

Święto tańca i muzyki w międzynarodowej obsadzie!

W dniach 25-27.05.2017 zapraszamy do Suwalskiego Ośrodka Kultury na siedemnastą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”. Podczas kilku dni będziemy oglądać prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży w wieku 6-25 lat z Polski i kilku krajów europejskich.

W wydarzeniu weźmie udział blisko 150 zespołów i solistów z Polski i Europy między innymi Litwy, Ukrainy, Rosji oraz Gruzji, w sumie prawie ośmiuset wykonawców w wieku 6-25 lat. Młodzi artyści powalczą o Złote, Srebrne i Brązowe Muszelki Wigier oraz Grand Prix festiwalu. Ich popisy oceniać będą znakomici jurorzy, uznani w środowisku artystycznym kompozytorzy, wokaliści, tancerze, choreografowie i pedagodzy: Wanda Kwietniewska, Sławomir Wierzcholski, Krystyna Piotrowska, Barbara Słabicka i Ignacy Ołów oraz Sebastian Białobrzeski, Maria Gierasimiuk, Wiesław Dąbrowski i Siergiej Kowaliew. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Aleksander Pałac, muzyk, redaktor muzyczny TVP i ceniony twórca programów muzycznych promujących młode talenty.

XVII edycję festiwalu zainauguruje, w czwartek, 25 maja baśń taneczna  „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu zespołów artystycznych Suwalskiego Ośrodka Kultury w reżyserii Iryny Popowej. Natomiast w piątek w Sali im. Andrzeja Wajdy wystąpi energetyczna i żywiołowa Dance Folk Group ROKVA  z Gruzji.

Uczestnicy, tak jak co roku, powalczą o Grand Prix festiwalu oraz o Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę Wigier w kategoriach: taniec i śpiew. Laureaci Muszelek wezmą udział w koncercie finałowym. Części konkursowej towarzyszyć będą zajęcia warsztatowe i integracyjne.

Koncertowi galowemu laureatów towarzyszył będzie koncert tematyczny poświęcony piosenkom, do których teksty napisali Jonasz Kofta, Adam Kreczmar, Jacek Janczarski. Gala festiwalowa zostanie zarejestrowana i wyemitowana na antenie Telewizji Polskiej SA. 

 

PROGRAM XVII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU PIOSENKI I TAŃCA
MUSZELKI WIGIER” 2017 (25-27.05.2017)

Czwartek, 25 maja 2017

14:00-20:00 – warsztaty tańca i śpiewu dla uczestników festiwalu
sale taneczne i muzyczne SOK

18:00„Alicja w Krainie Czarów” spektakl taneczny w wykonaniu zespołów z Suwalskiego Ośrodka Kultury
Sala im. A. Wajdy, bilety 15 zł w kasie SOK (uczestnicy festiwalu – wstęp wolny z kartą uczestnika)

Piątek, 26 maja 2017

8:009:30 – próby na scenie
9:009:30 – spotkanie instruktorów z jurorami

9:30-16:00 – przesłuchania konkursowe w kat. taniec
Sala im.  A. Wajdy, wstęp wolny

8:00-9:30 – próby z mikrofonem
9.30-19.00 – przesłuchania konkursowe w kat. śpiew
Sala Kameralna, wstęp wolny

GOŚĆ SPECJALNY FESTIWALU
20.00 – Dance Folk Group ROKVA (Poti, Gruzja)
Sala im. A. Wajdy, bilety 15 zł w kasie SOK

Sobota, 27 maja 2017

10:00-13:00 próby Koncertu Galowego
Sala im. A. Wajdy

GALA FESTIWALOWA (prowadzenie: Monika Zamachowska)
14:00-15:00 Koncert Wspomnieniowy. Piosenki Adama Kreczmara, Jonasza Kofty i Jacka Janczarskiego

15:20-16.30 – uroczyste wręczenie nagród
16:30-18.00 Koncert Galowy Laureatów Festiwalu
Sala im. A. Wajdy, bilety na całą Galę Festiwalową: 15 zł w kasie SOK (uczestnicy festiwalu – wstęp wolny z kartą uczestnika)

Organizatorem Festiwalu jest Suwalski Ośrodek Kultury oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Społecznego.

Patronat honorowy sprawują: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński oraz Prezydent Miasta Suwałki Czesław Renkiewicz.

Sponsorzy festiwalu: Stollar Systemy Okienne, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w  Suwałkach, Hotel LOFT 1898 ***, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP.

Wydarzeniu patronują : TVP2, TVP ABC, TVP 3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio 5, Dwutygodnik Suwalski, Telewizja Internetowa Suwalszczyzna oraz portale: Suwałki INFO, Niebywałe Suwałki, Kurier Suwalski, Suwałki 24 i Suwalking.

Komentarze
Więcej w kultura, Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca Muszelki Wigier, SOK, Suwałki
Oleckie “Ananasy” zapraszają na premierę spektaklu “Blaskojad”

Serdecznie polecamy i zapraszamy w imieniu organizatorów i Ananasów:   Grupa teatralna "ANANASY" działająca w Regionalnym Ośrodku Kultury, prowadzona przez...

Zamknij