Pani Teresie Krajewskiej ku uwadze

Szanowna Pani

W komentarzu zamieszczonym na Forum Mieszkańców Olecka i powiatu oleckiego zarzuciła nam Pani  przekłamanie i brak staranności jeśli chodzi o fakty podane w tekście “Olbrick przed sądem”. Cóż, przyznajemy że czasami zdarza się nam taka czy inna wstydliwa pomyłka, a nawet wpadki i marnym usprawiedliwieniem jest to, że redakcja liczy obecnie dwie osoby, które zajmują się portalem z pasji. Źle się mylić. I zawsze nam wstyd.

Ale nie tym razem. Tym razem albo Pani nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Albo celowo wprowadza Pani w publiczną przestrzeń tak zwane fejki. A że jest Pani osobą publiczną i radną sejmiku wojewódzkiego (co prawda weszła Pani na miejsce Wojciecha Kossakowskiego, ale zawsze) reprezentując jeszcze, bo z naszych informacji wynika, że złożyła Pani rezygnację z członkostwa w PiS, partię która jakiś czas temu głośno mówiła o tym, że trzeba walczyć z fejk niusami (nawet za pomocą prawa i ustaw), to postanowiliśmy odpowiedzieć na apel pani byłych partyjnych kolegów.

Napisała Pani, że rozprawa się jeszcze nie rozpoczęła. Otóż wyraźnie napisaliśmy, że  “elementem postępowań w sprawach z oskarżenia prywatnego dotyczących pomówień jest, iż zasadniczą rozprawę poprzedza posiedzenie pojednawcze.” Czyli, że sprawa się rozpoczęła, nadano jej bieg, ale zgodnie z procedurami najpierw musi się odbyć posiedzenie pojednawcze. Przepraszamy, ale wyraźniej się opisać tego nie da. I proszę nam wybaczyć, ale nawet dla Pani, osoby publicznej, nie będziemy próbować. W razie wątpliwości zainteresowani zawsze mogą doczytać i sprawdzić.

Dalej jest jeszcze dziwniej. Pisze Pani, że rozprawa została przeniesiona do innego sądu. Nie wiemy skąd Pani ma taką wiedzę, ale w sądzie Pani “rewelacje” wywołały konsternację. Czyżby wiedziała Pani, coś czego nie wie sąd, albo jedna ze stron sporu? Albo może wydaje się Pani, że skoro PiS “zreformowało sądy” to teraz już nie sądy, ale na przykład szeregowi (byli) działacze mogą podejmować decyzję w sprawach tych czy innych? Zaiste trudno nam to wytłumaczyć i zrozumieć w jakim celu rozpowszechnia Pani, delikatnie mówiąc, nieprawdziwe informacje. I jaki ma Pani w tym cel.

Sprawa, o której pisaliśmy, pomimo szumnie zapowiadanej przez PiS reformy sądów, zapewne ciągnąć się będzie dłuuugo. Dla obu stron będzie to wyniszczająca walka. Obie strony będą walczyć zaciekle, zapewne także za pomocą kruczków prawnych. Ale naszym zdaniem sąd jest najlepszym i jedynym miejscem do rozstrzygnięcia tego jednak krępującego sporu. Najlepiej bez suflerów i kibiców w szalikach. Wystarczająco dużo złych i wstydliwych słów padło już w przestrzeni internetowej i radzilibyśmy, nie tylko Pani jako osobie publicznej, zachować powściągliwość i nie kolportować fejk niusów. Zamiast tego proponujemy trzymać kciuki za sąd, by sobie z tym sporem rzetelnie poradził.

Z wyrazami szacunku

Redakcja iOlecko

Komentarze
Więcej w fake news, Olecko, sądy
Uwaga zmiana zarządcy gminnego zasobu nieruchomości

Ważny komunikat Urzędu Miejskiego Od 1 stycznia 2018r. nastąpi zmiana zarządcy gminnego zasobu nieruchomości. Gminnym zasobem nieruchomości zarządzać będzie Spółdzielnia...

Zamknij