Pink Freud i Mirosław Czyżykiewicz zagrają w Suwałkach w ramach II Stachuriady

Dokładanie za tydzień w Suwałkach będzie miała miejsce II Stachuriada. Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ, ale my szczególnie polecamy wam dwa wydarzenia, które znalazły się w programie imprezy – koncert zespołu Pink Freud i Mirosława Czyżykiewicza. 

 

Pink Freud to najgorętszy muzyczny towar eksportowy polskiej kultury. Ambitni, odważni i niezależni eksperymentatorzy świadomie przekraczający granice gatunkowe od jazzu, punkrocka i rocka, przez drum’n bass, jungle i dub po muzykę elektroniczną. 

Tworzą energetyczną, spontaniczną muzykę improwizowaną, bogatą formalnie, wielostrukturową, ewolucyjną, intrygującą brzmieniowo. Inspiruje ich każdy rodzaj brzmienia: dub-step, rock’n’roll czy muzyka improwizowana. Mieszają gatunki, bo jak sami mówią, tkwienie w jednej niszy jest nudne. Bogate kompozycje, nowoczesne elektroniczne brzmienia, nie odbierają jednocześnie muzykom miejsca na indywidualizm i szalone, odważne improwizacje. Chcą inspirować słuchaczy do działania i swobodnej zabawy swoją twórczością.
 

Koncert Pink Freud. Stachura: słowo w ekspresji dźwięków, Suwałki, piątek 28.11, godz. 19.00. Duża Scena SOK. Bilety w cenie 30 zł.

 
Mirosław Czyżykiewicz to artysta kultowy w kręgach piosenki literackiej. Swoim charakterystycznym głosem nadaje kształt emocjom, które możemy odnaleźć w każdej codzienności.

Z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (3 lata krakowskiej ASP). Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz. W latach osiemdziesiątych związany ze studenckim ruchem artystycznym. Debiutował wierszami w “Radarze”, 1986 roku. W latach 1986-87 współpracownik “Zgryzu”, programu Macieja Zembatego w III Programie Polskiego Radia. Laureat FAMY (Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu) w latach 1986 i 1987 w kategorii piosenki poetyckiej. Zdobywca nagrody Programu III PR im. Mateusza Święcickiego w roku 1990. Reprezentant Polski na międzynarodowym Przeglądzie Form Teatralnych w Antwerpii (Belgia) w roku 1993. Zaprezentował tam recital wierszy Josifa Brodskiego pt. “Światwidzialny” w przekładach Stanisława Barańczaka i Katarzyny Krzyżewskiej z własną muzyką i aranżacjami. Uczestniczył w koncercie “Kraina łagodności” na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w roku 1995 i 1996. Wystąpił ze swoimi recitalami na “Przeglądzie Piosenki Aktorskiej” we Wrocławiu w 1989 i 1996 roku i jako uczestnik wielu koncertów na tym przeglądzie. Od dwudziestu lat stały współpracownik Spotkań Zamkowych “Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie oraz Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
 
Recital Mirosława Czyżykiewicza. Stachura: słowo śpiewane i inne, Suwałki, sobota 29.11, godz. 18.00Duża Scena SOK. Bilety w cenie 30 zł. 
Komentarze
Więcej w Edward Stachura, Koncerty, Mirosław Czyżykiewicz, muzyka, Pink Freud, SOK, Stachuriada
SOK zaprasza na kubański wieczór sylwestrowy z Jose Torresem

Informacja nadesłana: Buenos días, buenas tardes, buenas noches! To będzie wyjątkowy wieczór, podczas którego przeniesiemy się do Hawany! Szalone rytmy i...

Zamknij