Pracowity weekend oleckich strażaków

Komunikta KP PSP w Olecku:

 

W miniony weekend oleccy strażacy wyjeżdżali do dziewięciu zdarzeń:  gaszenia pożarów, likwidacji skutków zdarzeń drogowych, usuwania powalonych drzew oraz z pomocą uwiezionym szczeniakom.

W piątek dwukrotnie interweniowali w miejscowości Bialskie Pola, gdzie na skutek silnych podmuchów wiatru drzewa zwaliły się na drogę, całkowicie ją tarasując.  W działaniach brali udział strażacy z Olecka i OSP Lenarty. Również w piątek około godziny 20 otrzymano zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym.  Do działań skierowano dwa zastępy strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że do zadymienie doszło w wyniku przypalenia się potrawy w garnku. Pomieszczenie przewietrzono i  dokonano pomiarów stężenia tlenku węgla.

W sobotę po godzinie 10 w wyniku zdarzenia drogowego ranny został  motocyklista. Strażacy udzielili motocykliście pierwszej pomocy medycznej, po czym przekazali poszkodowanego zespołowi ratownictwa medycznego.  Drogę uprzątnięto z płynów eksploatacyjnych, kierowano ruchem do zakończenia czynności prowadzonych przez Policję. Około godziny 18 oleccy strażacy otrzymali zgłoszenie o uwięzionych szczeniakach w przepuście drogowym przy ul. Kościuszki. Przy pomocy łopat wykonano dostęp do uwięzionych zwierzaków, a następnie wydobyto je z „pułapki”.  Cztery szczeniaki przebywały tam prawdopodobnie kilka dni ,w stanie ogólnym dobrym zostały przekazane pracownikom schroniska dla zwierząt. Po powrocie z akcji ratowania szczeniaków,  strażacy zostali skierowani do usuwania skutków zderzenia dwóch pojazdów na ul. Plac Wolności.  Dwoma samochodami ( Audi A3 i Opel Astra) podróżowały łącznie cztery osoby, jedna z nich została zabrana do szpitala.

 Niedzielną służbę strażacy zakończyli gasząc pożar sklepu spożywczego w Kowalach Oleckich. Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie przy lodówce. Spaleniu uległ agregat chłodniczy, regały sklepowe, instalacja elektryczna oraz część asortymentu sklepu. W działaniach brali udział strażacy z Olecka  oraz OSP Kowale Oleckie, łącznie 5 wozów bojowych, 19 strażaków.

Foto: Archiwum KP PSP w Olecku

Komentarze
Więcej w Olecko, POżar, Straż Pożarna
BEZPŁATNE BADANIE MAMMOGRAFICZNE

Informacja nadesłana Firma MEDICA zaprasza na badanie mammograficzne kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie...

Zamknij