Rękodzieło na ulicy. Drewniane stoiska na chodniku wzdłuż Placu Wolności

Kilka dni temu na chodniku wzdłuż Placu Wolności ustawiono 8 drewnianych stoisk przeznaczonych do promocji lokalnych produktów spożywczych i rękodzielniczych. To pilotażowy program przygotowany przez Urząd Miasta i Lokalną Organizację Turystyczną. – Przez wiele lat zwracaliśmy uwagę na to, że na chodniku wbrew zakazowi handlują różne osoby. – mówi radna Wanda Maria Dzienisiewicz – Zaproponowaliśmy, że albo należy ten zakaz uznać za martwy i zlikwidować albo ucywilizować sprzedaż. W tym roku burmistrz zaproponował w ramach pilotażu ustawienie 8 drewnianych stoisk.

4 stoiska od Poczty w kierunku sklepu Rossmann, to stoiska “spożywcze’, którymi zarządza miasto. Kolejne 4 od sklepu Pepko do lodziarni, to stoiska na rękodzieło. Tymi ostatnimi zarządza Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej, która zachęca wszystkich chętnych, chcących zaprezentować swoje wyroby do skorzystania z oferty. O szczegółach będzie można się dowiedzieć w czasie spotkania informacyjnego, które odbędzie się we wtorek 4 lipca 2017 r, o godz. 18.00 w biurze LOT Ziemi Oleckiej (ul. Kolejowa 3, I piętro).

Ze stoisk można korzystać przez cały letni sezon (do końca sierpnia). Procedura zgłoszenia sprzedaży jest bardzo prosta. Po uprzednim uzgodnieniu terminów itp. czy to z urzędnikami czy z LOT w Urzędzie Miejskim (pok. nr 4) wypełnia się krótki wniosek, otrzymuje się poświadczenie tego zgłoszenia. Opłaty w wysokości 2 złotych za metr2 za dzień sprzedaży dokonuje się w terminie 30 dni od daty zgłoszenia.

 

Komentarze
Więcej w Handel, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej, Olecko, rzemiosło
Wypadek w Kukowie

Komunikat KPP w Olecku: Dwie osoby ranne w wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym Oleccy policjanci pracowali na miejscu wypadku...

Zamknij